PAZARYERİ TURİZM KENTİ OLMA YOLUNDA EMİN ADIMLARLA İLERLİYOR

PAZARYERİ TURİZM KENTİ OLMA YOLUNDA EMİN ADIMLARLA İLERLİYOR

Bilecik Valiliği himayesinde ve Bilecik İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülen  “Bilecik Turizm Platformu” kapsamında Pazaryeri Kaymakamlığı işbirliği ile düzenlenen “Pazaryeri Turizm Çalıştayı” paydaş kurumların katılımları ile gerçekleştirildi.

Çömleğin sanata dönüştüğü; göletler diyarı, orman ve doğa ile iç içe; tarih ve kültür kokan ilçe Pazaryerinin turizmi masaya yatırıldı. Pazaryeri Kaymakamı Ferhat Altay koordinasyonunda, Pazaryeri Belediyesi Belediyesi Başkanı Zekiye Tekin, Bilecik Şeyh Edebali Üniversite Uygulama Bilimler Fakültesi Dekan Prof. Dr. İsa İpcioglu, Bilecik İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz, (BEBKA) Bilecik Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Banu Çiçek Güngördü ve ilgili uzmanları, Bilecik İl Özel İdaresi Kültür ve Turizm Müdürü, Destek Hizmetler Müdürü Müjdat Polat, Pazaryeri İlçe Özel İdaresi Müdürü Ayhan Öztürk, Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Zekai Çobandere, Osmaneli Belediye Başkanlığı Proje Danışmanı Abdullah Tetik, İl Planlama ve Koordinasyon Müdürü İbrahim Bektaş, Uzman Personel Pervin Köse ve Kaymakamlık uzmanlarının katılımlarıyla turizm teşvik ve projeleri için hummalı çalışmalar gerçekleştirildi.

İlçenin; eko Turizm, Alternatif Turizm, Agro Turizm, Tatuta turizmi, kamp karavan, Doğa ve Sağlık Turizminin cazibe merkezi haline getirilmesi için projelere start verildi. Çok kısa sürede meyveleri alınmaya başlanacağı hedefleniyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam