Bilecik Haberleri | Değişim Gazetesi Haber Sitesi
Pazaryeri ve Gölpazarı’nda Bayramlaşma Törenleri Gerçekleşti
Sosyal Medyada Paylaş
21 Ekim 2013
admin

Pazaryeri ve Gölpazarı’nda Bayramlaşma Törenleri Gerçekleşti

Pazaryeri Öğretmenevi'nde gerçekleştirilen törene, Kaymakam Vekili Bekir Çelik, İlçe Garnizon Komutanı İsmail Erdin, Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, İlçe Emniyet Amir Vekili Fatih Gür, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Çelik, burada yaptığı konuşmada, bayramların, milli ve dini duyguların inançların, örf ve adetlerin uygulandığı bir toplumda millet olma şuurunu şekillendirdiğini ve kuvvetlendirdiğini kaydetti.

Daha sonra protokol üyeleri, emniyet mensuplarını, İlçe Jandarma Komutanlığı ve Huzurevi'ne ziyarette bulundu.

 

Gölpazarı

 

Gölpazarı ilçesinde Kurban Bayramı dolayısıyla bayramlaşma töreni yapıldı.

Öğretmenevi bahçesindeki törene, Kaymakam Vekili Menderes Topçuoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Üsteğmen Adem Akgümüş, Belediye Başkanı Vedat Kazıcı, Emniyet Amiri Fatih Doğan, daire amirleri ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

Topçuoğlu, törende yaptığı konuşmada, birlik ve beraberliğin vesilesi bayramların, insanların bir araya geldiği, kırgınlıkların, dargınlıkların bertaraf edildiği, insanların güzel şeyleri paylaştığı manevi mevsimler olduğunu söyledi.

Bu mevsimlerde vatandaşların bir araya gelmesi, memleketlerine gelmesi, büyükleriyle bayramlaşması, eski hatıralarını yad etmesi, geleceğe daha güvenle bakmayı tazelemesinin güzel duygular olduğuna dikkati çeken Topçuoğlu, "Bu vesileyle Gölpazarı halkının, kamu kurum çalışanlarının hepsinin bayramını tebrik ediyorum" dedi.

Kazıcı ise "Gölpazarlı hemşehrilerimizin, bayram dolayısıyla ilçemizi ziyaret eden misafirlerimizin, biz bayram yaparken bizler için görev yapan özellikle emniyet ve jandarma teşkilatımızın, hastanemizde çalışan, mücadele eden tüm görevli arkadaşlarımızın bayramlarını tebrik ederim" ifadesini kullandı.

Topçuoğlu ve beraberindekiler, törenin ardından Hamidiye köyünde şehit Hasan Bayır'ın babası Osman Bayır ile ilçe merkezinde yaşayan şehit Piyade Fuat Tuzak'ın babası Mustafa Tuzak ve ailesini ziyaret etti. AA

Bir Yorum Bırak

*

code

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Bursa Web Tasarım