• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Pazaryeri’nde 4+4+4 Sistemi Değişiklikleri

Pazaryeri’nde 4+4+4 Sistemi Değişiklikleri

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican yaptığı yazılı açıklama ile 2012-2013 Eğitim Öğretim yılından itibaren ilçemizde uygulanacak olan 4+4+4 zorunlu eğitim sistemine ilişkin düzenlemeler hakkında bilgi verdi.
Yapılan açıklama şu şekilde:
“Milli Eğitim Bakanlığınca, kamuoyunun 4+4+4 olarak bildiği, ilkokul, ortaokul ve lise Eğitim-Öğretimi ile ilgili düzenleme yapılarak 2012-2013 Eğitim-Öğretim Yılından itibaren 12 yıllık zorunlu eğitime geçilmiştir.
Bu kapsamda;
a)İlköğretim ve Eğitim Kanunu ile bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına dair, 6287 sayılı Kanun 30/03/2012 günü kabul edilerek 11/04/2012 tarihli resmi gazetede yayımlandı.
b)Milli Eğitim Bakanlığı Özel Kalem Müdürlüğünün 2012/20 nolu Genelgesi 03 Mayıs 2012 tarihinde yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.
c)Milli Eğitim Bakanlığı temel Eğitim Genel Müdürlüğünün 05 Haziran 2012 tarihli Okul Planlamaları konulu Genelgesi yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.
d)Konu ile ilgili Milli Eğitim Bakanı Sayın Ömer Dinçer, Müsteşar Sayın M. Emin Zararsız, Temel Eğitim Genel Müdürü Sayın Funda Kocabıyık kamuoyuna ve il-ilçe-okul/kurum yöneticileri ve öğretmenlere e-konferans yolu ile gerekli açıklamalarda bulunmuşlardır.
Bu yeni kanun ve düzenleme ile;
1)8 yıllık kesintisiz zorunlu eğitim sona erdirilmiştir.
2)Zorunlu eğitim kademeli olarak 12 yıla çıkarılmıştır.
3)İlkokula başlama yaşı 66 aylık olan çocukların kaydı ile başlayacaktır.
4)4+4+4 olarak bilinen yeni uygulamada, 1. 4 ilkokul, 2. 4 ortaokul ve 3. 4 ortaöğretim (Lise) olarak belirlenmiştir.
5)Talep ve ihtiyaç olan yerlerde İmam-Hatip ortaokulları açılacaktır.
Pazaryeri İlçesindeki İlköğretim okulları ile ilgili yapılan düzenlemeler;
a)Merkez okullar:
1)Atatürk İlköğretim Okulu: Atatürk Ortaokulu olarak düzenlenmiş olup kademeli bir şekilde bu okuldaki 2.3.4. sınıfların ilkokul öğrencileri bitirinciye kadar bu okulda öğrenimlerine devam edeceklerdir. 1. sınıf öğrenci kaydı yapılmayacaktır. Kademeli bir şekilde ilkokul bölümü sonlandırılacaktır.
2)Pazaryeri İlköğretim Okulu: Pazaryeri İlkokulu olarak düzenlenmiş olup kademeli bir şeklide bu okuldaki 6.7.8. sınıfların ortaokul öğrencileri bitirinceye kadar bu okulda öğrenimlerine devam edeceklerdir. 5. sınıf öğrenci kaydı yapılmayacaktır. Kademeli bir şekilde ortaokul bölümü sonlandırılacaktır. 
3)Beşeylül İlköğretim Okulu: Beşeylül İlkokulu olarak düzenlenmiş olup kademeli bir şekilde bu okuldaki 6.7.8. sınıfların ortaokul öğrencileri bitirinceye kadar bu okulda öğrenimlerine devam edeceklerdir. 5. sınıf öğrenci kaydı yapılmayacaktır. Kademeli bir şekilde ortaokul bölümü sonlandırılacaktır. 
b)Köy Okulları:
1)Demirköy 60. Yıl Osman Şıklar İlköğretim Okulu: Demirköy 60. Yıl Osman Şıklar İlkokulu ve Demirköy 60. Yıl Osman Şıklar Ortaokulu olarak düzenlenmiş olup, binanın girişleri ayrılmak üzere aynı binada iki okul tek müdürlük olarak devam edecektir.
2)Kınık İlköğretim Okulu: Kınık İlkokulu ve Kınık Ortaokulu olarak düzenlenmiş olup, iki blok halinde olan binanın biri ilkokul, diğeri ise ortaokul binası olarak tek müdürlük şeklinde devam edecektir.
3) Karaköy İlköğretim Okulu: Karaköy ilkokulu olarak düzenlenmiş olup, birleştirilmiş sınıf uygulaması olarak eğitim-öğretimini sürdürecektir.”
 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam