PAZARYERİ’NDE ADAY ADAYLARI BELLİ OLMAYA BAŞLADI

PAZARYERİ’NDE ADAY ADAYLARI BELLİ OLMAYA BAŞLADI

PAZARYERİ AK PARTİ’DE İLK ADAY ADAYI SEYHAN AKINCI

2019 yerel seçimlerinde Pazaryeri Belediye Başkanlığı için ilk aday adayı Seyhan Akıncı oldu.

Akıncı, Ak Parti Pazaryeri ilçe Başkanlığına giderek  aday adaylığı başvurusunu İlçe Başkan vekili İsmail Soydan’a teslim etti. Ak Parti ilçe teşkilat yönetim kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu başvuruda, Sodan, Akıncı’ya hayırlı olsun diyerek şöyle konuştu; ” Biz Ak Parti olarak büyük bir aileyiz adaylık kriterlerini yerine getiren her bireyin aday olması en demokratik hakkıdır. Başvuru tarihinin sona ermesinden sonra aday adayları genel merkezimiz tarafından yapılacak seçmelerde kesin Başkan adayı belli olacaktır. Bu iş nasip işidir ben ilçe başkanı ve yönetimim adına hayırlı olsun diyorum” dedi.

Aday adayı olan Seyhan Akıncı 18.03.1959 Ulubey doğumludur.

İlkokulu Pazaryeri Günyurdu (Bakraz) köy okulu ve Pazaryeri 5 Eylül ilkokulunda, ortaokulu Bozüyük ve Bilecik Ertuğrul gazi ortaokulunda, liseyi Bilecik Endüstri Meslek lisesinde tamamladı.

Askerlik görevini 1979-1980 yıllarında Çanakkale ve Bilecik’te yaptı.

1963 yılında babasının öğretmenliği dolayısı ile geldiği Pazaryeri’nde 1981 yılından itibaren ticaret (kuyumculuk) ile uğraşmaktadır.

2014 yılı yerel seçimlerinde AK Parti’den Pazaryeri Belediye başkanlığı için aday adayı oldu. Akıncı, evli ve 2 çocuk babası.

Akıncı, yaptığı açıklamada, “Eğer kısmet olur adaylığım kabul edilip seçildiğim taktirde  Pazaryeri ilçesi için çok büyük vizyon projelerim var. Yıllardır ekmeğimi kazandığım çocukluğumun geçtiği Pazaryeri ilçesine ve halkına yakışan hizmetler yapacağım. ” dedi.

 

PAZARYERİ’NDE AK PARTİ’DEN 2. ADAY ADAYI HALİL ER

2019 yerel seçimlerinde Pazaryeri Belediye Başkanlığı için ilk aday adayı Seyhan Akıncı’nın ardından 2. olarak ÇPL Lisesi Müdürü Halil ER müracaatını yaptı.

Halil Er, Ak Parti Pazaryeri ilçe Başkanlığına giderek aday adaylığı başvurusunu İlçe Başkan vekili İsmail Soydan’a teslim etti. Ak Parti ilçe teşkilat yönetim kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu başvuruda, Soydan, Er’e hayırlı olsun diyerek şöyle konuştu; ” Biz Ak Parti olarak büyük bir aileyiz adaylık kriterlerini yerine getiren her bireyin aday olması en demokratik hakkıdır. Başvuru tarihinin sona ermesinden sonra aday adayları genel merkezimiz tarafından yapılacak seçmelerde kesin Başkan adayı belli olacaktır. Bu iş nasip işidir ben ilçe başkanı ve yönetimim adına hayırlı olsun diyorum” dedi.

Halil Er öz geçmişini şöyle anlattı; 1965 Pazaryeri’nde doğdum. İlkokulu Devrim İlkokulu, Ortaokulu Pazaryeri’nde, Liseyi Bilecik Endüstri Meslek Lisesinde,Üniversiteyi Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünde tamamladım. Askerliğimi 1990 Yılında Yedek Subay Asteğmen olarak Balıkesir Ordu Donatım Mühimmat Bölüğünde ve Rize Çayeli’nde Yedek Subay Öğretmen olarak tamamladım.

1987 Yılında Şırnak Lisesinde Tarih Öğretmeni olarak göreve başladım. Sırası ile Elazığ Karakoçan İHL, Rize Çayeli İHL,1992 Yılında Pazaryeri Lisesi ve süreç içinde ilçemizin birçok okulunda öğretmen ve Okul Müdürü olarak görev yaptım. Pazaryeri Farabi Anadolu Sağlık Meslek Lisesi ve İmam Hatip Lisesinde Kurucu Müdür olarak görev yaptım. Halen Pazaryeri Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Pazaryeri Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü olarak görevliyken Pazaryeri Belediye Başkan Aday Adaylığım sebebi ile bugün itibarı ile görevimden ayrıldım.

Ayrıca Sivil Toplum Kuruluşları olarak Eğitim Birsen İlçe Yönetim Kurulu Başkanvekilliği ve diğer kurum ve kuruluşlarda üye ve yönetici görevlerinde bulundum. Aday adaylarına başarılar diler, kamu oyuna saygı ile duyurur, dost ve hemşerilerimin desteğini beklerim.” Dedi

PAZARYERİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI AK PARTİ 3. ADAY ADAYI MAHİR KÜÇÜK

2019 yerel seçimlerinde Pazaryeri Belediye Başkanlığı için ilk aday adayı Seyhan Akıncı’nın ardından 2. olarak ÇPL Lisesi Müdürü Halil ER, 3. olarak Mahir Küçük müracaatını yaptı.

Mahir Küçük, Ak Parti Pazaryeri ilçe Başkanlığına giderek aday adaylığı başvurusunu İlçe Başkan vekili İsmail Soydan’a teslim etti. Ak Parti ilçe teşkilat yönetim kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu başvuruda, Soydan, Küçük’e hayırlı olsun diyerek şöyle konuştu; ” Biz Ak Parti olarak büyük bir aileyiz adaylık kriterlerini yerine getiren her bireyin aday olması en demokratik hakkıdır. Başvuru tarihinin sona ermesinden sonra aday adayları genel merkezimiz tarafından yapılacak seçmelerde kesin Başkan adayı belli olacaktır. Bu iş nasip işidir ben ilçe başkanı ve yönetimim adına Ak Parti 2002 kurucu başkanı olan Mahir Küçük abimize hayırlı olsun diyorum” dedi.

Mahir Küçük’ün öz geçmişi, 1959 Pazaryeri doğumlu ilk – orta – lise tahsilini çeşitli illerde bitirip İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Fakültesi 4. sınıftan terk etmiştir. Çeşitli inşaat şirketlerinde şantiye şefliği yapmış olup 1990 yılında Pazaryeri’ne geri dönüp esnaflığa adım atmıştır. 25 yıl Pazaryeri’nde esnaflık yapmıştır. Emekli ve 3 çocuk babasıdır.1991 yılında aktif siyasete Anavatan Partisi ile başlamıştır. İl yönetimi, ilçe yönetimi, büyük kongre delegeliği ve 1 dönem Anavatan Partisi Pazaryeri İl Genel Meclis üyeliği yapmıştır. 2002 Ak Parti Pazaryeri kurucu İlçe Başkanı ve şu an Ak Parti Pazaryeri İl Genel Meclis üyeliği yapmaktadır. Küçük tüm aday adaylarına başarılar diledi.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam