Pazaryeri’nde asfaltlama çalışması

Pazaryeri’nde asfaltlama çalışması

Pazaryeri Belediyesinin kardeş belediye olduğu Bursa Yıldırım Belediyesi tarafından yapılması planlanan, bin 480 metrelik yüksekokul yolu ve YURTKUR Müdürlüğü binasına kadar olan bölümünün, sıcak asfalt kaplamasına başlandı.

Kardeş Belediyeler projesi kapsamında Yıldırım Belediyesine verdikleri destekten dolayı teşekkür eden Pazaryeri Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

"Mayıs ayında Yıldırım Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar Elmas, Yıldırım AK Parti İlçe Başkanı Hüdai Yazıcı ve 40 kişilik yönetici grubuna daha önce yaptığımız ziyarette, Pazaryeri halkından 25 bin kişinin Bursa'da yaşadığını ve bunun büyük çoğunluğunun Yıldırım Belediyesi sınırları içinde yaşadığını ifade etmiştik. Ziyaret esnasında Yıldırım Belediyesi yetkililerine, kendilerinin güçlü bir belediye olduklarını ve yüksekokul yolumuzun yapılmasında yardımcı olmalarını talep ettik. Yıldırım Belediye Meclisi 5 Haziran 2013 günü yaptıkları toplantıda, bizi kırmayarak Yarenler Parkı'nı ve söz konusu yolun asfaltlama yapımı için karar aldılar. YURTKUR Müdürlüğünden, Yüksekokul kavşağına kadar olan bin 480 metrelik bölümü bugün itibariyle sıcak asfalt kaplamasına başladılar. Bir kaç gün içinde ilçemize yakışan bir yola kavuşacağız. Biz de Pazaryeri Belediyesi olarak asfaltlanacak yolun ve parkın zemin çalışmalarını yaparak hazır duruma getirdik. Çalışmalar hızla devam ediyor. Tüm Pazaryerililer adına kardeş Yıldırım Belediyesine teşekkür ediyorum." AA

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam