Pazaryeri’nde çiftçi sorunları masaya yatırıldı

Pazaryeri’nde çiftçi sorunları masaya yatırıldı

 

Park Kahvesi'nde, Belediye Başkanı Yalçın, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Serkan Aydoğ, Ziraat Odası Başkanı Hasan İpar, İl Genel Meclisi üyeleri Nazmi Ceyhan, Hüseyin Ünal, belediye meclis üyeleri, mahalle ve köy muhtarları ile Tarımsal Sulama Birlik Başkanları ve siyasi parti başkanlarının katılımıyla, çiftçilerin bilgilendirilmesi ve sorunların tartışılması amacıyla açık hava toplantısı düzenlendi. 
     Yalçın, kentte yetişen şerbetçi otu, boncuk fasulye, buğday ve ekili alanların sulanması konularının ele alındığı toplantıda, gölet açısından zengin olan ilçenin tarım yönünden de geliştiğini belirterek, ilçenin kalkınmasında sanayiye olduğu kadar tarıma da büyük önem verdiklerini söyledi. 
     İpar da sorunun bilinçsiz yapılan ilaçlama ve gübrelemelerden meydana gelen kayıplar kaynaklandığını ifade ederek, oda olarak devamlı çiftçileri gübreleme konusunda uyardıklarını kaydetti. 
     Aydoğ'un çalışmalar ve tarım destekleri hakkında bilgi vermesinin ardından çiftçilerin sorunları ve şikayetlerini dile getirmesiyle sona erdi. AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam