• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
PAZARYERİ’NDE GÜBRE TESİSİNE ÇEVRE DENETLEMESİ 

PAZARYERİ’NDE GÜBRE TESİSİNE ÇEVRE DENETLEMESİ 

Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde, bir gübre tesisinde inceleme yapıldı. Bilecik Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ömer Bolat, ilçede faaliyet gösteren bir gübre üretim tesisinde, incelemelerde bulundu.
Bolat, AA muhabirine yaptığı açıklamada, denetimler sonunda söz konusu bölgeden alınan koku analizlerinin bir rapor halinde Ankara’ya gönderildiğini vurgulayarak, gelen rapor sonuçlarının belirtilen limitleri aşmadığını, bu yüzden tesisin daha da iyileştirme yönünde çalışmalar yapması konusunda uyarıldığını söyledi.
Fabrika müdürü Sebahattin Ara da çevreye zarar vermemek adına her türlü tedbiri aldıklarını bildirdi. Ara, şöyle konuştu: “Pazaryeri tesisimiz organomineral gübre üretimi alanında, kendine ait özel teknolojisi ve sahip olduğu kapasite ile ilk ve en büyük tesis. Bu teknoloji, Türk mühendisi ve işçilerinin çabalarıyla oluşturuldu, bu da bizler için büyük bir gurur. Yıllık 175 bin ton üretim kapasitemiz var ve sadece Pazaryeri bölgesinde 150 kişilik bir istihdam yarattık. Organomineral gübreye, sadece ülkemizin değil, tüm dünyanın ihtiyacı var. Uzun yıllardan bu yana bozulan topraktaki organik madde oranını arttırarak, tarımda verimi arttırmak için çok kritik bir ürün.” AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam