Pazaryeri’nde “KOSGEB Bilgilendirme Toplantısı” Yapıldı

Pazaryeri’nde “KOSGEB Bilgilendirme Toplantısı” Yapıldı

– Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB)Bilecik Hizmet Merkezi Müdürlüğü, Pazaryeri ilçesinde bilgilendirme toplantısı yaptı.

Pazaryeri Belediyesi'nin daveti üzere KOSGEB Bilecik Hizmet Merkezi Müdürlüğünde görevli KOBİ uzmanı Mustafa Fatih Razbonyalı ve uzman Ufuk Başaran ilçedeki bir kahvehanede, yeni iş kurmak isteyenlerin nasıl kredi alabilecekleri konusunda sunum yaptı.

Yeni iş kurmak isteyen girişimcilerin, 70 saatlik uygulamalı girişimcilik kursuna katılıp sertifika alması gerektiği söyleyen Razbonyalı, KOSGEB'ten yararlanabilmek için öncelikle alınacak ekipmanların, kurulacak işin, işi kuracak şahıslar tarafından temin edilmesi, daha sonra gerekli resmi işlerin bitirilip değerlendirmeye alınacağına ilişkin bilgi verdi.

Projenin uygun bulunması halinde KOSGEB tarafından girişimcilere, yüzde 30 hibe, yüzde 40 borçlandırma yöntemiyle yüzde 70'e kadar destek olunacağı bildirilen toplantıya, Pazaryeri Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, İlçe Tarım Müdürü Necmettin Yoldaş, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Acar ve vatandaşlar katıldı.

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam