PAZARYERİ’NDEKİ HALK EĞİTİM BİNASI NE OLACAK?
admin • 26 Kasım 2015 16:24:58 
PAZARYERİ’NDEKİ HALK EĞİTİM BİNASI NE OLACAK?

FİLİZLİ: “Halk Eğitim Salonu Halen Atıl Vaziyette”

 

UÇGUN: “İki Ayrı Görüş Var, Tek Bir Talepte Bulunulması Lazım”

 

İl Genel Meclisi Kasım ayı 19. birleşiminde söz alan Pazaryeri MHP İl Genel Meclisi Üyesi Haluk Filizli  Pazaryeri’nde yıkılan halk eğitim salonunun halen atıl vaziyette bulunduğunu belirterek “Milli Eğitim Bakanımızın da katkılarıyla bu salonun yapılacağına inanıyorum.” dedi.

Filizli’ye cevap veren İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bektaş Uçgun ise “İki ayrı görüş var. Kaymakamlık mevcut yerin yeşil alan olarak park yapmak istiyor, Milli Eğitim Bakanlığı da eski binası gibi yeniden bir Halk Eğitime bina yapmak istiyor. Pazaryeri’nin bunun kararını verip tek bir talepte bulunulması lazım”  diyerek şunları aktardı:

 

“Pazaryeri’nin buna bir çözüm bulması lazım”

 

“Pazaryeri’nde Halk Eğitim Merkezi binasının kış şartlarında yoğun kar yağışı nedeniyle iki binadan bir tanesinin yıkıldığı, molozların kaldırılmasıyla ilgili olurun alınıp oranın temizlendiği bir gerçek yalnız hemen yanı başında yıkılmayan bir bina var. O konuda da yine yazışmalarımızı yaptık. Eskişehir’e yazdık ancak Pazaryeri’nin buna bir çözüm bulması lazım. İki ayrı görüş var. Kaymakamlık mevcut yerin yeşil alan olarak park yapmak istiyor, Milli Eğitim Bakanlığı da eski binası gibi yeniden bir Halk Eğitime bina yapmak istiyor. Pazaryeri’nin bunun kararını verip tek bir talepte bulunması lazım. İki ayrı talebi tek talep haline getirirseniz işimizi biraz daha kolaylaştıracak.”

CANER ALKAN

 

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x