• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
PAZARYERİ’NİN BAŞARILI SPORCULARI  ÖDÜLLENDİRİLDİ

PAZARYERİ’NİN BAŞARILI SPORCULARI ÖDÜLLENDİRİLDİ

Pazaryeri Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan spor kurslarındaki sporcular, il içinde ve il dışında yapılan birçok yarışmaya katılarak Pazaryeri’ni temsil etti.

Yarışmalara katılan sporcular, Kick boksta, masa tenisi, dart ve satranç dallarında Pazaryeri’ni temsil etti sporcular. Aldıkları dereceler ile de Pazaryeri’ni gururlandırdı.

Pazaryeri Halk Eğitim Merkezi Kick boks dalında Fehmi Piliç antrenörlüğünde Türkiye 1’incisi, 2’ncisi ve 3’cüsü çıkardı. Ayrıca, bölge ve lig dereceleri de elde edildi.  Dart sporunda Aydan Yavuz  antrenörlüğünde Pazaryeri’nin ilk milli sporcusu çıkarılarak İtalya da mücadele edildi.

Pazaryeri Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sedat Büyük, sporcularının başarılarının kendilerini ve Bilecik’i gururlandırdığını dile getirdi. Müdür Büyük, “Diğer spor branşlarımızda ilçemize çeşitli ödüller kazandıran, şahsi olarak yarıştığı dönemde Bursa Masa tenisi süper liginde 8 kişi içinde birinci olan Masa tenisi hocamız Levent Üstün’e, Dart hocamız Samet Ceyhan’a ve Satranç hocamız Emre Bayram’a da ayrıca teşekkür ediyorum. Spor çalışmalarımız sırasında ilçemizdeki ve ilimizdeki yöneticilerimizin de büyük desteklerini aldık. İlçemizdeki eski ve yeni Kaymakamlarımızın, eski belediye başkanımızın, şimdiki başkanımız Zekiye Tekin’in, eski ve yeni ilçe milli eğitim müdürlerimizin de desteklerini aldık, almaya da devam ediyoruz. Ayrıca, Bilecik İl Spor Eski müdürü Aslan Yıldız’ın çok değerli katkılarını gördük. İlçemizde sporun gelişmesi için her zaman bize malzeme desteği sağlamıştır. Yeni İl Spor Müdürümüz Neslihan Leblebicioğlu’nun da verdiği destekle yanımızda olduğunu görmek, bizleri ilçemiz adına mutlu ediyor. Merkez olarak amacımız; daha çok gencimizin ve insanımızın sporla buluşmasını sağlamak. Spor yapmalarına imkan vererek daha sağlıklı nesillerin yetişmesine katkıda bulunmak, kötü alışkanlıklardan uzaklaşmalarını sağlamak, spor ahlakı ile daha kaliteli yaşamalarını temin etmektir. Yeni başlattığımız ve kısıtlı da olsa haftada 2 gün olarak başlatabildiğimiz pilates kursunun yerini temin eden belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. Yoğun talep olan bu kursumuzu, yer sorunu çözüldüğü takdirde haftanın her günü yapmak istiyoruz. Çocuklarını spor yapabilmeleri için kurslara gönderen anne babalara da ayrıca teşekkür ediyorum. Sporla uğraşmak, çocuklarımızın başarısını engellemez. Aksine, derslerinde daha da başarılı olmalarını sağlar. İlçemizdeki her öğrencinin asli görevi gibi yapması gereken ve uğraştığı bir spor dalı olmalıdır. Sporla uğraşamıyorsa mutlaka bir sanat dalı ile ilgilenmelidir. Spor adına ilçemizde yapılan bu güzel çalışmalar, bizleri mutlu etmektedir. İlçemizin sporda daha çok başarılar kazanabilmesi için Halk Eğitimi Merkezi olarak üstümüze düşen görevi en iyi şekilde yapmak istiyoruz. Halk Eğitimi Merkezi olarak bizde , ilçemize çeşitli başarılar kazandıran hocalarımızı ve sporcularımızı ödüllendirmek istedik. Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum” ifadelerini kullandı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam