Pazaryeri’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 91. yıl dönümü

Pazaryeri’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 91. yıl dönümü

Cumhuriyet Meydanı'ndaki kutlamalarda Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Kutlamalara Pazaryeri Kaymakam Vekili Bekir Çelik, MHP Bilecik Milletvekili Bahattin Şeker, Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, İlçe Garnizon Komutanı Kıdemli Başçavuş İsmail Erdin, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mehmet Topçu, siyasi parti ve dernek temsilcileri, Kore ve Kıbrıs gazileri ile vatandaşlar katıldı.

Kaymakam Vekili Çelik, Belediye Başkanı Yalçın ve Garnizon Komutanı Erdin'in tebrikleri kabulünün ardından mehter takımı eşliğinde ilçe stadına kadar kortej yürüyüşü düzenlendi.

Protokolün halkı selamlamasıyla devam eden kutlamalarda, Pazaryeri Avcılar Kulübü temsili olarak kurtuluşu canlandırdı. Canlandırmada düşmandan kurtulan genç kız, elindeki Türk bayrağını Kaymakam Çelik'e öperek teslim etti.

Yalçın, burada yaptığı konuşmada, Türk milletinin tarih boyunca hiçbir devletin egemenliği altına girmediğini ve tarihin hiçbir döneminde bağımsızlığından ödün vermeyerek, tarih yazmayı gelenek haline getirdiğini söyledi.

Miras kalan ve gelecek nesile miras bırakacakları Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğünü koruyarak her zaman tek yürek olduklarını dünyada duyurmak istediklerini ifade eden Yalçın, şöyle konuştu:

"Türk ulusu olarak bizi güçlü kılan, vatanımıza yönelen herhangi bir tehlike karşısında tek yürek olmamız, birlik ve beraberlik içinde hareket etmemizdir. Türkiye'nin 2023 hedeflerine ulaşmak için Türk milleti olarak geçmişten ders almalı dünyanın ilk on ekonomisinde yer alabilmek için çok çalışmalıyız. Pazaryeri'nin kalkınması ve gelişmesi için sizlerin desteği gücümüz olacaktır. Sizlerden aldığımız bu güçle kentin değişimini ve gelişimini birlikte başaracağız. Osmanlı'nın yeşerdiği bu topraklarda geçmişimize sahip çıkarak geleceğimize yön vereceğiz. Atalarımızın bizleri görmek istedikleri yerde olabilmek için canlarını vererek emanet ettikleri bu vatanı, gösterdikleri, çizdikleri bütün hedeflere ulaştıracak, onlara layık olarak huzur içinde olmalarını sağlayacağız. Hepimizin yegane hedefi budur."

Jandarma Üstçavuş Deniz Kaya'nın günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından kutlamalar, şiirlerin okunması, halk oyunları gösterileri ve Bozüyük mehteran takımının gösterisiyle sona erdi.

Daha sonra belediye tarafından yaptırılan Kültür Merkezi inşaatının temeli atıldı.

Yalçın, yaptığı konuşmada, 2013 yılının kent için büyük projelerin hayata geçirildiği bir yıl olarak kabul ettiklerini ifade ederek, "Bazıları hala belediye ne iş yaptı diye soruyor, bende kentin değişip geliştiğini örneklerle söylüyorum. Çok yakında ilçenin kaderini etkileyen bir müjdeyi daha vereceğim. Bizlere güvenin hedeflediğimiz noktaya ulaşacağız" dedi.

Konuşmaların ardından yapılan duaların ardından Kültür Merkezi'nin temeli atıldı. AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam