Pazaryerispor’a Malzeme Yardımı

Pazaryerispor’a Malzeme Yardımı

“Bu topraklarda doğduk ve dönüşümüz yine bu topraklara olacaktır” diyen Sağlam şöyle konuştu:

“Ben Pazaryeri Alınca Köyü’nde doğdum, fakat ailem hayatlarını kazanmak için Bursa'nın Yenişehir ilçesine yerleşmiş. Bende şimdi Bursa'da yaşıyorum. İlçemizin iş imkanları yetersiz olunca bir çok aile çocuklarının daha iyi yetişmesi ve geçimlerini sağlamak için başka illere göç etmişler. Bizler Pazaryeri  dışında yaşasak da Pazaryeri ile olan ilgimizi hiç kesmedik, hala köyümüze ve ilçemize geliyoruz, elimizden geldiğince de bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Bizler bu toprakların insanlarıyız buradan çıktık ama dönüşümüz yine buraya olacaktır. 

Pazaryerispor oyuncularına tavsiyem. Spor dünyanın ortak bir dilidir, sporda başarılı olmak için öncelikle iyi bir ekip olmak zorundasınız. Sonra disiplin geliyor, bunlar varsa başarı kendiliğinden gelecektir. Pazaryerispor’a gönül vermiş genç kardeşlerime tavsiyem spor alanında ilçe sınırlarının dışına çıkmalarıdır ama bunun için çok çalışmak zorundalar. Bu yolda  genç kardeşlerimi motive etmek amacıyla bir katkıda bulunmak istedim.

Pazaryeri dışında yaşayan bir Pazaryeri sevdalısı olarak Pazaryeri’nin her geçen gün geliştiğini görüyorum. Bunun da Belediye Başkanımız Muzaffer Yalçın’ın büyük çabalarıyla gerçekleştiğini düşünüyorum. Bizde ilçe dışında yaşayan Pazarcıklılar olarak elimizden geldiğince bir şeyler yaparsak hayal ettiğimiz Pazaryeri’ne kavuşmamız daha kolay olacaktır. Amacımız bizden sonra gelecek nesillerin bu toprakları tanıması ve sahiplenmesi için birliğimizi ve beraberliğimizi sağlamak.

Bu kramponları  Belediye Başkanımız aynı zamanda Pazaryerispor Kulübü Başkanımız Muzaffer Yalçın’a teslim ediyorum. İnşallah  kramponlarımız takımımıza uğur getirir. Pazaryerispor’a da yeni sezonda başarılar diliyorum.”

Pazaryeri Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın yaptığı açıklamada, “Hemşerilerimizin bu tür yaklaşımları bizi duygulandırıyor. Her zaman diyalog halinde olduğumuz gerek kişiliği gerekse  yaptığı işi nedeniyle Pazaryerilileri Bursa’da en iyi şekilde  temsil eden hemşerimiz  Atilla Sağım’ın Pazaryerispor’u desteklemek maksadıyla yaptığı bu güzel jestin bizim için anlamı büyük. Atilla Sağım hemşeri olmanın bilinciyle Pazaryerispor’a destek vermek istedi. Kendisine bu duyarlı yaklaşımından dolayı hem Belediye Başkanı olarak hem de Pazaryerispor Kulübü Başkanı olarak teşekkür ediyorum.

Bursa’da faaliyet gösteren Bilecik Pazaryeri ve Köyleri Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği başta olmak üzere, iş adamı hemşerilerimiz ve Bursa’daki bürokrat hemşerilerimizin Pazaryeri’nin kalkınması ve gelişmesi için her zaman bizimle birlikte hareket ettiğini görmek bizi daha azimle çalışmaya sevk ediyor. Birliğimizi ve beraberliğimizi  devam ettirdiğimiz sürece  Pazaryeri’nin gelişmesi, sosyal ve ekonomik refaha ulaşması özlenilen bir Pazaryeri’ne kavuşmamızın daha da hızlanacağı kanaatindeyim.

Bu bağlamda  Hemşerilik bilinciyle  Pazaryerine destek veren tüm  hemşerileme ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Allah birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın. Bursa Kuzey Kafkas Dernekleri Platform Başkanı Hemşerimiz Atilla Sağım’ın Pazaryerispor Kulübü’ne hediye ettiği kramponların Pazaryerispor’a uğur getirmesini temenni ederek Pazaryerispor’a başarılı bir futbol sezonu diliyorum.“ dedi. (Pazaryeri Belediyesi)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam