• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
PEDALLAYARAK ÖĞRENİYORLAR

PEDALLAYARAK ÖĞRENİYORLAR

Bilecik İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü ve Bisikletliler Derneği Bilecik Temsilciliği İşbirliği ile ‘Pedallıyorum, Okuyorum, Gelişiyorum’ sloganıyla kitap okuma farkındalık etkinliği düzenlendi.
Cumhuriyet Meydanında toplanan bisikletliler daha sonra kütüphane önünde kitap okuma etkinliği yaptılar.
Büyük, küçük birçok kişinin katıldığı etkinlikte çocuklar aileleriyle birlikte kitap okuyarak topluma örnek teşkil etti.
Kitap okuma sevgisi, kütüphane kullanma alışkanlığı, bireylerin İnternet bağımlılığından kurtarılması için düzenlenen etkinlikte vatandaşların ilgisi yoğun oldu.
Tüm bunları yaparken de en ucuz ve rahat ulaşım aracı olan bisiklet kullanımı da vurgulandı.

Kütüphane Müdürü Pınar Dengiz yaptığı açıklamada; “Umarım bundan sonra kütüphane ve bisiklet kullanma konusunda duyarlılığımız daha fazla artar. 61 bin kitabımızla, çeşitli etkinliklerimizle biz burada halk kütüphanesi olarak burada hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz. “ ifadelerini kullandı.

Bisikletliler Derneği Bilecik Temsilcisi Hakan Yavuz da yaptıkları etkinlikte kütüphane alışkanlığı, kitap okumayı sevdirmeyi ve bisikletli ulaşımı yakınlaştırarak, kötü bağımlılıklardan ve internetten insanları uzak tutmak olduğunun altını çizdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam