PELİTÖZÜ ARTIK MAHALLE

PELİTÖZÜ ARTIK MAHALLE

Bilecik Merkez Köyü Pelitözü’nün mahalle olarak ilimize bağlanması için gerçekleştirilen halk oylamasında resmi olmayan sonuçlara göre 110 hayır oyuna karşı 425 evet oyu verildi.
750’ye yakın seçmenin katıldığı referandumda Pelitözü sakinleri, resmi olmayan sonuçlara göre 425 evet oyu ile tercihini Bilecik’e mahalle olarak bağlanmaktan yana kullandılar.
Bin 463 nüfuslu, 554 haneli Pelitözü Köyü’nün merkeze bağlanmasına ilişkin referandum oylaması İl Seçim Kurulu Başkanlığınca bugün sabah 08:00’de başladı. 17:00 itibariyle biten oylama sunucunda Pelitözü Köylülerinin yüzde 79’unun ‘evet’ oyu ile merkeze bağlı bir mahalle oldu.
Pelitözü İlköğretim Okulu’nda başlayan referandum oylamasına 753 seçmenden 548 seçmen katılırken, 425 evet, 110 hayır ve 13 oy da geçersiz sayıldı.
Belediye Başkanı Selim Yağcı, gerçekleştirilen halk oylamasının sonucu hakkında yaptığı değerlendirmede, kararın Pelitözü’lülere hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulunarak, şu ifadeleri kullandı:
”Pelitözü Köyümüzün belediyemizin hizmetlerinden daha etkin ve güzel faydalanması için oradaki kardeşlerimizin talebi üzerine bir halk oylaması gerçekleştirildi. Resmi olmayan sonuçlara göre Pelitözü’lü kardeşlerimiz, tercihini evetten yana kullandı. Ben öncelikle bu sonucun  Pelitözü sakinlerine daha sonra ilimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Çok kez belirttiğimiz gibi Pelitözü, bizim şehrin gelişimi noktasında önemli bir yerde bulunuyordu. Halkımızın bu anlamdaki tercihine saygı duyuyoruz. Bizler de Bilecik Belediyesi olarak Pelitözü’lü kardeşlerimizin tercihinin bir gereği olarak belediyemizin imkanlarını çok daha iyi kullanmaya gayret göstereceğiz. Ben Pelitözü’lü kardeşlerimize bu tercihlerinden dolayı teşekkür ediyor, hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam