PELİTÖZÜ ÇİFTÇİSİ ELEKTRİK İSTİYOR
admin • 8 Ağustos 2011 13:53:13 
PELİTÖZÜ ÇİFTÇİSİ ELEKTRİK İSTİYOR

 

Bilecik Merkez Pelitözü Göleti civarında tarlası bulunan Çiftçi Erdoğan Yavuz şunları söyledi; “Burada uzun yıllardır çiftçilik yapıyorum. Domates, kavun, salatalık, biber, patlıcan gibi hepsi var. Burada hepsini yetiştiriyoruz. Tarlamı sulamak için su pompası kullanıyorum. Bunun için 120 TL gibi bir mazot harcıyorum. Pompa bana çok maliyet oluşturuyor. Bunun için bu bölgedeki tarım yapan çiftçiler olarak elektrikten faydalanmak istiyoruz. Çünkü; Hem biz çiftçiler için mazot çok pahalı bir maliyet oluşturuyor. Hem de su motoru çok ses yapıyor. Bu konudan yetkililerin bir desteğini bekliyoruz” dedi. 
Pelitözü Göleti çevresinde çok sayıda çiftçi yer alıyor. Bütün çiftçiler elektrik olmadığı için mazotlu pompa kullanıyorlar. Bu nedenle maliyetlerinin yüksek olması nedeniyle Gölete çekilecek elektrik kapsamında kendilerine de kullanıcı olarak elektrik kullanarak maliyetlerini düşürmek istiyorlar. 
 
ÇİFTÇİLERDEN VALİ’YE TEŞEKKÜR 
Çiftçi Erdoğan Yavuz, Vali Halil İbrahim Akpınar’a Pelitözü göletine yapmış olduğu bu güzel çalışmalar nedeniyle teşekkür etti. Çiftçi Yavuz şöyle konuştu; “Bilecik gelişiyor. Çok hızlı büyüyor. Pelitözü göleti de Bileciklilerin gidebilecekleri tek yerdi. Hafta sonları burası halkımız tarafından doluyor. Bu yapılan güzel çalışmalar sonrasında burası sadece Bilecik halkı tarafından değil tüm bölgedeki illerdeki vatandaşlar tarafından burası akın akın vatandaşlar gelecektir. Burasının uzun zamandır böyle güzel bir hizmete ihtiyacı vardı. Valimiz Halil İbrahim Akpınar’dan yapmış olduğu hizmetler için teşekkür ediyorum” dedi. 
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x