PERSONELLER ARASINDA PROJE YARIŞMALARI YAPILACAK

PERSONELLER ARASINDA PROJE YARIŞMALARI YAPILACAK

Bilecik İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Ocak ayı değerlendirme toplantısı, Gölpazarı’nda yapıldı.

İl Tarım ve Orman Müdürü Necmettin Yoldaş Başkanlığı’nda gerçekleştirilen toplantıya, İl Tarım Ve Orman Müdürlüğü İl Müdür Yardımcıları Mustafa Demirbaş ve Erkal Gedikli, Şube müdürleri, İlçe Müdürleri katıldı.

“Yaptığımız Çalışmalar Sonuç Odaklı Olmalı”

Yaptıkları çalışmaların sonuç odaklı olması gerektiğini ve bu çalışmalardan rasyonel sonuçlar almalarının önemine değinen İl Tarım ve Orman Müdürü Necmettin Yoldaş, “Değerli çalışma arkadaşlarım öncelikle toplantımıza başlamadan evvel Pazaryeri İlçemiz de geçen ay yaptığımız değerlendirme toplantısında alınan kararları tek tek ele alıp, bu konularda ne aşamaya geldik neler yaptık? Onları değerlendirelim. Öncelikle “Altın Kabuk” adını verdiğimiz Ceviz Fidanı Dağıtımı Projemiz tamamlanmış olup, projede görevli arkadaşlar dağıtımdan dikime projeyi titizlikle takip ettiler ve bundan sonraki süreçte de Şubat ayı içerisinde ‘Ceviz Çalıştayı’ ve projemizin lansmanını gerçekleştireceğiz. Meteoroloji Genel Müdürlüğü ile ortaklaşa Osmaneli ilçemizde meyveciliğin yoğun olarak yapıldığı bölgelerde Akıllı Bölge Projelerini hayata geçireceğiz. Bu projeler dolu savar, don kırıcı ve kırağı önleyici kapsamında olacaktır. Ayrıca; 2019-2020 Yılını Eğitim Yılı olarak değerlendirmeli, kış sezonunu gerekirse gece eğitimleri vererek, Halk Eğitim,  İş –Kur, Ziraat Odaları, Üretici Birlikleri ve Kooperatiflerle ortaklaşa eğitimler planlamalı, sivil toplum örgütleri ve paydaşlarımızla daima iletişim halinde olmalıyız. Yaptığımız çalışmaları kamuoyuna yansıtarak vatandaşlarımızı bilgilendirmeliyiz. Açılacak çiftçi kurslarının planlanmasında şubeler kendi aralarında koordineli bir şekilde çalışsınlar” ifadelerine yer verdi.

“244 Köyümüze 244 Proje”

Müdür Yoldaş Bilecik’te yer alan 244 köy için 244 farklı proje üreterek her köyde bir iz bırakmak istediklerini ifade etti. Köylerin dokularına uygun projeler üreterek, sosyoekonomik hayatlarına dokunmalarının önemine değinen Müdür Yoldaş, “244 Köyümüze 244 proje üretip her köyümüzde bir iz bırakmak istiyoruz. Bunun için her köyümüze İlçe Müdürlerimiz ziyarette bulunsunlar” şeklinde konuştu.

“Personelimiz Arasında Proje Yarışması Yapacağız”

Bilecik’e katkı sunacak projelerin desteklenmesi ve uygulanmasına değinen Müdür Yoldaş, “İlimize katkı sunacak projeleri desteklemek ve uygulamak adına Personelimiz arasında Proje Yarışması yapacağız” dedi.

Bir sonraki değerlendirme toplantısının önümüzdeki ay Osmaneli’nde yapılacağı bilgisine yer verildi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam