Peygamber Efendimizin Sevgisi Salonu Doldurdu

Peygamber Efendimizin Sevgisi Salonu Doldurdu

Peygamber Efendimize olan sevgiden dolayı salon dolup taştı ayrıca yoğun ilginin olduğu programda İlahi Sanatçısı Ahmet Kemal Bacak, sevilen ilahilerini seslendirdi. Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, programın açılışında yaptığı konuşmada,  Bilecik’in ruh dünyası ile Peygamber efendimize olan sevginin oldukça dolu olduğunu gördüklerini,bugün Osmanlı Devletinin kuruluşunun 715. yılı olduğunu, o devletin kurulduğu topraklarda, o devlet kurucularının ve tüm padişahlarının rehberi olan alemlerin efendisini, Peygamber efendimizi anmak için toplandıklarını belirterek şunları söyledi:

"Bilecik'in Peygamber efendimize olan sevgisi ve muhabbeti o kadar büyük ki ne kadar büyük salonlar yapsak da yine az geliyor. Ancak sizler yaptığımız bu tür etkinliklere ilgi gösterirseniz, sizler için daha büyük yerler yapmak için kendimizde güç buluruz. Daha önceki dönemlerde her istediğimiz programı ilimizde yeterli mekanlar olmadığı için gerçekleştiremiyorduk. Allah'a çok şükürler olsun ki hedeflediğimiz, planladığımız gibi ve sizlerin duası ile vermiş olduğunuz desteklerle, bu yıl Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi'mizi bitirdik. İnşallah bundan sonra da böyle güzel etkinlikleri hep beraber yapmaya devam edeceğiz" dedi.

İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu'da Bilecik’in bize koca bir cihan imparatorluğu kurduğunu, toprağında, mayasında özünü bozmamış güzel insanların yaşadığını ama sesi soluğu pek çıkmayan sakin bir şehir ve sükunetle akan bir nehir gibi olduğunu ancak son yıllarda gerçekleştirilen etkinliklerle Bilecik'in sesini duyduklarını belirtti.

Bu akşam gördüm ki  Konya Resulullah’ı ne kadar seviyorsa, Erzurum Peygamberine ne kadar aşıksa, Urfa Resulullah’a ne kadar sevdalıysa Bilecik en az onlar kadar Peygamber seviyor diyen Döngeloğlu, "Bugün gelenler kadar içeri giremeyip de geri gidenler oldu onlardan da özür diliyoruz. Benim bu yönüyle bu heyecanı, bu sevdayı, bu güzelliği, birliği görmeye çok ihtiyacım vardı. Çünkü Müslüman çok kolay kalp kırıyor, kötü günlere kaldık basit sebeplerden birbirimizi incitiyoruz.

Bizler bu akşam Peygamber efendimizin hayatından kesitler dinlemek ve onları uygulamaya çalışmak için toplandık. Bilecik, Şeyh Edebali, Dursun Fakih, Osman Gazi gibi büyük ve değerli zatların yaşamış olduğu bir yer. Böyle bir programın burada gerçekleştirilmesinde emeği geçen başta Belediye Başkanımız Selim Yağcı bey olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Bilecik'i şu ana kadar hep sessiz ve sesi duyulmayan bir şehir olarak biliyorduk. Ancak son yıllarda gerçekleştirilen etkinliklerle ve sizlerin böyle yoğun ilginizle Bilecik'in sesini de duyduk" ifadelerini kullandı.

Daha sonra İlahi Sanatçısı Ahmet Kemal Bacak sevilen ve vatandaşların istekleri olduğu ilahileri seslendirdi.

Program, Belediye Başkanı Selim Yağcı'nın İlahiyatçı Yazar Döngeloğlu ve Sanatçı Ahmet Kemal Bacak'a üzerinde Osmanlı Arması bulunan tabak hediye etmesiyle son buldu. Caner ALKAN

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam