POLİS ADAYLARININ DİKKATİNE

POLİS ADAYLARININ DİKKATİNE

Pomem yaptığı açıklamada şu ifadeleri kaydetti:

15. DÖNEM POLİS MESLEK EĞİTİMİ İÇİN MÜDÜRLÜĞÜMÜZE PLANLAMASI YAPILAN ÖĞRENCİ ADAYLARININ DİKKATİNE!

Geçici kayıtlar 4-5-6 Aralık 2015 tarihlerinde yapılacaktır (Müdürlüğümüze giriş yaptıktan sonra ismi kaydedilen öğrenci adaylarımızın nizamiyeden çıkışları mümkün olmayacaktır.)

Tüm belgelerin asılları getirilecektir. Geçici kayıt esnasında istenilen belgelerin asıllarını getiremeyen adaylar noter tasdikli örneklerini verebilirler. Ancak eğitim öğretimin başlama tarihinde bu belgelerin asıllarını ibraz etmek zorundadırlar.

Kayıt için gerekli belgeler;

1- Mezun olduğu üniversiteye ait diploma, geçici mezuniyet belgesinin aslı veya onaylı örneği; diplomasını kaybedenler için öğrenim durum belgesi (Yüksek lisans eğitimine devam etmesi nedeniyle üniversite diploması yanında bulunmayan adaylar, diplomalarının aslı yerine yüksek lisans yaptığı üniversite/enstitü/yüksekokul tarafından onaylanan diploma örneği ile birlikte yüksek lisans eğitimine devam ettiğini gösterir onaylı belgelerini getireceklerdir.) (yüksek lisans, doktora vs. diploması olanlar da belgelerinin asıllarını getirecektir)

2- Ortaokul ve lisede hazırlık sınıfını okuyanlar, liseyi 4 yıl okuyanlar (teknik lise, öğretmen lisesi) diplomasında 4 yıl, 1+3 yıl, 3+1 yıl, hazırlık+ 3 yıl ibaresi olanlar varsa diploma aslını veya onaylı örneğini, yoksa mezun olduğu okuldan alınacak imzalı ve mühürlü ayrı bir belge getireceklerdir. (Liseyi 2009 ve sonrasında bitiren adayların diploma veya hazırlık belgesi getirmelerine gerek yoktur)

3- Askerlik hizmetini yapmış adaylardan terhis belgesi, 1111 sayılı askerlik kanununun 10. maddesine göre askerlik hizmetini yapmış sayılanlardan ise askerlik durum belgesinin (tecil, terhis, hizmet durumu, muaf)  asılları getirilecektir.  Askerlik sırasında ya da sivil hayatta geçirilen ameliyata ilişkin raporların, askerliğe elverişli olmadığına dair; aldıysa hava değişimine dair tüm raporların getirilmesi gerekmektedir.

4- Nüfus cüzdanı fotokopisi (5 adet)

5- İkametgâh ilmuhaberi. (3 adet)

6- Vukuatlı nüfus kayıt örneği. (3 adet) (Açıklamalı ve Tüm aile bireylerinin isimleri de bulunacak. Açıklama kısmı: adres bilgileri, isim değişikliği yaş tahsisi vs. olacak şekilde. ) 

7- Evli olanlar evlilik cüzdanlarını getireceklerdir.

8- Kan grubu kartı (Ehliyet veya Nüfus Cüzdanında yazıyorsa   fotokopileri yeterli olacaktır) (1 adet)

9- Fotoğraf – 24 adet

10- Ehliyet fotokopisi (olanlar için)

11- İsim değişikliği ve yaş tahsisi olanlar bunlarla ilgili mahkeme kararlarını yanlarında getireceklerdir.

Güvenlik tahkikatı için gerekli olan belgeler (Yukarıdaki Belgelerden ayrı olarak getirilecek)

1- Nüfus cüzdanı fotokopisi (1 adet)( Müracaattan sonra Nüfus Kâğıdını yenileyenler, yeni Nüfus Kâğıdının fotokopisini getireceklerdir.)

2- Vukuatlı nüfus kayıt örneği (1 adet) (Açıklamalı ve Tüm aile bireylerinin isimleri de bulunacak. Açıklama kısmı: adres bilgileri, isim değişikliği yaş tahsisi vs. olacak şekilde)

3- İkametgâh belgesi. (1 adet)

4- Adliyeden temin edilen adli sicil kaydı. (2 adet)

5- Fotoğraf (1 adet)

Not: Evli olan adaylar, kendi belgelerinin yanında eşlerine ait yukarıda yazılı belgeleri ayrı olarak getireceklerdir.

Önemli

Kayıt hakkı kazanan tüm öğrenciler gelirken getirmeleri gereken şahsi eşyalar

1-yeteri kadar kıyafet, kravat, kumaş pantolon, gömlek, terlik, pijama takımı, eşofman takımı, havlu, traş takımı, spor ayakkabısı.
** pazar veya pazartesi günü sağlık kurulu raporları işlemlerine başlanacağından, o gün aç karnına hastaneye gidilmesi gerekmektedir. (1 gün öncesi saat 22:00 dan sonra yemek yenmemesi gerekmektedir)

*** dizüstü bilgisayar, tablet, ıpad, her türlü kamera, fotoğraf makinesi, ses ve görüntü yapan cihazlar,  kameralı cep telfonlarının getirilmesi ve kullanılması yasaktır.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam