Polis Haftası Etkinlikleri Fidan Dikimiyle Başladı

Polis Haftası Etkinlikleri Fidan Dikimiyle Başladı

İl Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru, Bilecik Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) Müdürü Mesut Çelebi, şube müdürleri, emniyet personeli ve Pomem öğrencilerinin katıldığı etkinlikte birçok çam fidanı ormana kazandırıldı.

İl Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru, etkinlikte amacın, polis hatıra ormanını canlandırmak, daha çok ağaç dikerek ileriki nesillere güzel bir alan bırakmak olduğu düşüncesinde olduklarını belirtti. Özüdoğru, hatıra ormanının karşısındaki çam ormanlarının 35-40 senede şehrin en güzel noktalarından birisi olduklarını da ifade ederek, “Bizim de amacımız Polis okulumuz ile birlikte buraya 2003 yılında ilk defa çamlar dikilmiş. Burayı her geçen sene daha da çoğaltarak şehrin en güzel mekânlarından biri haline getirmek istiyoruz. Polis hatıra ormanı olarak güzel bir mevkide, amacımız 10-15 sene içerisinde şehrimizin güzel noktalarından birisi olarak karşınıza çıkması. Bu ağaçları dikiyoruz ama diktikten sonra bakımını da yapmamız gerekiyor, bunun da takibini yapacağız.” dedi.

Polis Haftası boyunca yapılacak etkinliklerden de bahseden Özüdoğru, şunları aktardı:

“ Hafta boyunca teşkilatımızın 169’uncu yıl dönümü dolayısıyla teşkilat olarak Kızılay’a kan bağışında bulunacağız. Çarşamba günü öğlen Polis Okulumuzun desteğiyle polis emeklilerine, şehit ailelerine ve gazilerimize yemek vereceğiz. Bu yemekte öğrencilerimizle emeklilerimizi yan yana getirip güzel bir ortam oluşturmaya çalışacağız. Çarşamba günü akşam yine akşam namazı ile yatsı namazı arasında Şerifpaşa Camii’nde mevlidimiz var. Perşembe günü tören alanındaki gösteriden sonra akşam da Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği Trt sanatçılarının vereceği konser eşliğinde kokteylimiz olacak Şeyh Edebali Kültür Merkezi’nde. Teşkilatımızın 169’uncuy yılını bu şekilde değerlendirmek ve personelimizle bir araya gelerek kutlamak istiyoruz.”

Göreve yeni başlayan Pomem Müdürü Mesut Çelebi de hatıra ormanını eksikliklerinin olduğunu fakat bu eksikliği ağaç dikimiyle tamamlamaya gayret edeceklerini belirtti.

 

 

 

 

 

 

 

polis haftası fidan dikimi paylaşan: betlsnmzr

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam
Mobil Sürüme Geç