POLİS TEŞKİLATI 171 YAŞINDA

POLİS TEŞKİLATI 171 YAŞINDA

1

Türk Polis Teşkilatının 171. kuruluş yıl dönümü Bilecik’te törenle kutlandı. Gerçekleşen programa Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Bilecik 2. Jandarma Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Halis Zafer Koç, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahiner, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Alper Sır, İl Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş, Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Sadettin Aksoy, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütü temsilcileri ve vatandaşlar katılırken Bilecik Ak Parti Milletvekili Halil Eldemir, Bilecik CHP Milletvekili Yaşar Tüzün ve 18.dönem Bilecik Milletvekili Tayfur Ün kutlama mesajı  gönderdiler.

2

Cumhuriyet meydanında düzenlenen tören, Bilecik İl Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş ve Bilecik Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) Müdürü Sadettin Aksoy’un Atatürk anıtına çelenk sunumuyla başladı. Çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okumasıyla devam eden programda Bilecik İl Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş, günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı.

7

İl Emniyet Müdürü Bektaş konuşmasında şunları aktardı:“Kuruluş tarihi 10 Nisan 1845’den bugüne kendini aziz milletine hizmet etmeye adayan toplumun huzurunu en önemli değer sayan bir teşkilatın mensubu olmaktan duyduğumuz kıvanç bugün bizler için daha da ayrı bir anlam taşımaktadır. Bilecik Emniyet Müdürlüğü olarak ilimizde mevcut olan huzur ve güven ortamı daha iyi hale getirmek için yaptığımız çalışmalarla, vatandaşlarımızdan aldığımız takdir ve memnuniyet yorgunluğumuzu unutturduğu gibi hizmet etme şevkimizi de arttırmaktadır. Bununla birlikte halkımızın beklentilerinin yerine getirilmesi, huzur ortamının devamının sağlanması ve halkımızın desteğinin kesin çözüm olarak alınması en önde gelen hedefimizdir. Teşkilat mensuplarımız emniyet ve güven duygularının topluma egemen olması için üzerine düşen görev ve sorumluluklarını gayretle yerine getirmeye çalışmaktadır. Emniyet teşkilatımız Ulu Önder Atatürk’ün aziz milletimize gösterdiği çağdaş, uygarlık yolunda üzerine düşen görevi dün olduğu gibi bugün ve yarın da yapabilecek güç ve kararlılıktadır. Her zaman rahmetle ve minnetle andığımız şehitlerimiz ve gazilerimiz bunun kanıtı, üstün gayret ve fedakârlıkla çalışan genç meslektaşlarımda bunun teminatıdır.

3

“Emniyet teşkilatının hizmette varlık nedeni halktır.”

Değerli Bilecikliler; bugün ilimizde yaşanan huzur ve güven ortamı, teşkilatımızın üstün hizmet anlayışına dayalı görev azmi ve siz saygı değerli vatandaşlarımızın büyük destekleri sayesinde sağlanmıştır. Bizlere bugüne kadar gösterdiğiniz desteğinizin devamı bizim başarımız olacağı gibi sizlerin de yaşadığı huzurlu ortamın devamını sağlayacaktır. Unutmayınız ki huzur ortamına ve huzur ortamının devamına katkıda bulunmak sizlerin de vatandaşlık görevidir. Bugüne kadar polisimizin yaptığı başarılı hizmetlerine katkılarını esirgemediğinizden dolayı tüm Bilecik halkına şahsi ve teşkilatım adına en derin şükranlarımı sunarım. Üstün gayret ve fedakârlıkla çalışan meslektaşlarım her şeyden önce yaptığınız işin sevgi ve gönül işi olduğunu unutmayın. Hizmette varlık nedeniniz halktır.

4

“Mesleğiniz onurludur.”

Her hareketinizde mesleğinizin onuru ve gururunu düşünün çünkü mesleğiniz onurludur. Görevinizde adil, tarafsız ve güler yüzlü olun. Yardıma muhtaç olana, sizden yardım isteyenlere ve zorda kalanlara mutlak yardım edin. Unutmayın ki, bu görev hem mesleğinizin hem de geleneklerimizin gereğidir. Bugüne kadar size duyulan güvene gösterdiğiniz liyakatın devamı bu milletin bundan sonra da sizleri bağrına basmasını sağlayacaktır.171. kuruluş yıldönümünüz kutlu olsun.”

5

6

İl Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından Polis Teşkilatı’nın 171.Kuruluş Yıldönümü dolayısıyla ilk ve ortaokullarda düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

8

Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşen resmi törenlerin ardından Ertuğrul Gazi Mahallesi’nde bulunan Yeni Polis Merkezi Amirliği Hizmet Binasının temel atma törene geçildi.

MEHMET SELİM SAÇTI

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam