• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Polis ve Zihinsel Engelliler Halı Saha Maçında Buluştu

Polis ve Zihinsel Engelliler Halı Saha Maçında Buluştu

 

Engeliler haftası nedeniyle Toplum Destekli Polislik Büro Amirliğince organize edilen maçta, Emniyet Amiri Hakkı Güner, Şehit Zafer İpek İş Okulu Müdürü Metin Pehlivan, Toplum Destekli Polisler ve zihinsel engelli öğrenciler yer aldı. 
Maç öncesi toplu halde 'spor dostluk ve kardeşlik' diyerek mesaj veren öğrenciler, doyasıya eğlendiler. Halı saha dışında bulunan engelli öğrenciler de ateşli tezahüratlarıyla takımlarını desteklediler. 
Maçın ardından gazetecilere açıklama yapan Toplum Destekli Polislik Büro Amiri Güner, Engelliler Haftası nedeniyle engelliler ile birlikte halı saha müsabakası yaptıklarını belirterek, “Engelliler, toplumumuzda sürekli yanlarında olunması gereken kişilerdir. Onlara toplum olarak yardımcı olmamız gerekiyor. Bizim için bu faaliyet çok önemliydi. Belki de bugüne kadar yaptığımız faaliyetlerimizin içerisinde en iyisi buydu. Biz engellilere önem veriyoruz. Biz Toplum Destekli Polislik olarak engellilere elimizden geleni yapıyoruz” dedi.
Okul Müdür Pehlivan, engellilerin toplum içerisinde yer alması amacıyla polislerle bu tür bir faaliyet yaptıklarını söyledi. 
Polislerle öğrencilerin kaynaşarak güzel bir futbol maçı sergilendiklerini anlatan Pehlivan, şöyle konuştu:
“Engelliler ile ilgili her gün birçok şey söyleniyor. Ama toplumuz eskisi gibi değil. Bende engelli kardeşlerimizin geleceğiyle alakalı karamsarlık kalmadı. Toplumumuz engellilere sahip çıkmaya başladı. Belediyelerimiz, halkımız ve resmi kurumlarımız artık engellileri anlamaya ve tanımaya başladılar. Onlarda engellilerle birlikte olmak istiyorlar. Eskiden evlerinde kapalı olan engellileri şimdi sokaklarda görebiliyoruz. Görüldüğü üzere onlar için okullarımız var, sosyal alanlarımız var, ben bu saatten sonra engelliler için geleceği aydınlık görüyorum. Artık engelli aileleri bizden sonra ne olacak diye korkmasınlar. Çünkü toplumumuz ve devletimiz bu işe sahip çıkıyor.”
Halı saha maçının ardında Polisler, zihinsel engelli öğrencilere ikramda bulundu.AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam