Polislerden Kan Bağışı

Polislerden Kan Bağışı

Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 169’uncu yıldönümü kutlamaları çerçevesinde Kızılay’a kan bağışında bulunuldu. İl Emniyet Müdürlüğü’nde gerçekleşen kan bağışı etkinliğine çok sayıda polis katıldı.
İl Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru, kan bağışı sonrasında gazetemize yaptığı açıklamada, kan bağışı konusunda her zaman yardıma hazır olduklarını belirtti. Müdür Özüdoğru, “Teşkilatımızın kuruluşunun 169’uncu yıldönümü dolayısıyla çeşitli faaliyetlerimiz oluyor. Kızılay’ın kan ihtiyacını biliyoruz. Bu bizim sürekli yaptığımız bir faaliyet. Bunu da o kapsamda değerlendirerek hem günümüze bir anlam kazandırmak hem de kan ihtiyacını karşılamak için bu şekilde bir çalışma yaptı arkadaşlarımız. Hedefimiz 50 olabilir 100 olabilir, o çok fazla önemli değil. Neticede kan ihtiyacını karşılamak ve bu kapsamda teşkilatımızın kuruluş yıldönümü dolayısıyla bu faaliyeti yapmak bizim için güzel bir şey. İnşallah yararlı olur Kızılay için de.
Bu ihtiyaç olduğu zaman zaten en fazla talep edilen veya en çok bulunabilen kanlar polis teşkilatında oluyor. Bu konuda her zaman gerek bu tür vesilelerle gerek haber verdiklerinde bu konularda yardıma her zaman hazır olduğumuzu kendilerine söylüyoruz. Yardımcı olmaya çalışıyoruz bu bağlamda.” diye konuştu.
Kızılay Bilecik Şube Başkanı Selami Çınar ise, “Öncelikle sayın Müdürüm nezdinde Polis teşkilatımızın 169’uncu kuruluş yıldönümünü kutluyorum. Müdürümün de belirttiği gibi Polis teşkilatımız sürekli kan olarak ihtiyaçlarımızı karşıladığımız bir yer. Özellikle bu 10 Nisan Polis teşkilatımızın kuruluş yıldönümünde bize ayrıca kan vermeleri çok güzel bir şey. 
Bugüne kadar aşağı yukarı 7 seneden beri bu ortam devam ediyor. Her sene de 100 ünitenin üzerinde kan bağışlayarak en az 300 hastanın ihtiyacını giderdiler. Bu şu demek oluyor ki polis kanıyla, canıyla, malıyla her şeyiyle Türk Kızılayı’nın yanında.” ZEYNEP KILBAHRİ
 
 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam