Bilecik Haberleri | Değişim Gazetesi Haber Sitesi
PROF. DR. AZMİ ÖZCAN:  “Burada da birbirimize düşersek, gidebileceğimiz bir yer yok”
Sosyal Medyada Paylaş
15 Mart 2014
admin

PROF. DR. AZMİ ÖZCAN: “Burada da birbirimize düşersek, gidebileceğimiz bir yer yok”

Subaşı yemek fabrikası Restaurant’ında düzenlenen yemeğe Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan, Bilecik Belediye Başkanı ve Ak Parti Belediye Başkan Adayı Selim Yağcı, Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkan Adayı Hüseyin Şensoy, Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Mehmet Turgut, Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan Adayı Dr. Sungur Turan, Demokrat Parti İl Genel Meclisi Adayı İsmail Cinoğlu ve partilerin temsilcileri katıldılar.  

 Belediye Başkan Adayları, yemeğe davet edildikleri için teşekkür eden kısa bir konuşma yaptılar. 

 Dernek Başkanı H.Sami Erçin kısaca, Balkanlardan Anadolu’ya göçü ve bu göç esnasında yaşanan acıları anlatarak “Biz Ekmek’e lep suya voda deriz.” dedi.

 Yurt dışında bulunan Devlet eski bakanı ve MHP Bilecik Milletvekili Bahattin şeker'in telgrafı okundu. 

 Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan, birlik ve beraberlik mesajları vererek, birbirimize düşmemiz sonucu 10 milyon insanı Rumeli’den kaybettiğimizi belirterek, aynı şeylerin Kırım’da, Kafkasya’da da aynı şeylerin yaşandığını ve Anadolu’nun kucak açtığını söyledi ve “Ama burada da birbirimize düşersek, gidebileceğimiz bir yer yok. O yüzden bu nimetin şükrünü eda etmek lazım. Bütün tehditlere rağmen bu birlik ve beraberliğimizi bozmamamız lazım. O yüzden sizleri tebrik ediyorum” dedi.

Yemeğe siyasi partilerin il ve merkez ilçe başkanları katılırken CHP il başkanı A.Çağatay Karaahmet ile merkez ilçe başkanı Gültekin Çalışkan’ın katılmadıkları dikkat çekti. ERHAN TOKA – CANER ALKAN

2 adet yorum var.

  1. ütüsüz bayrak – Birlik güzel,yemek güzel,tanıtımda güzel de hiç mi bayrağı düzdün ütülemek aklınıza gelmedi, doğrusu üzülüm. Bunun adı Dostlar alışverişte görsün derler. Allah bu milleti gösterişlerden kurtarsın.Ülkemize dirlik düzenlik nasip etsin.

  2. YEMEK İSİMLERİ – VODA. TURTA PİTİLİSA MANCA LEP KURMİT KAKSİ ŞU PRAVİŞ ATATURK .KUMPİR. KOLAÇE KURMİNNEK PAÇİŞ.ZİLNAK. SİSRA. NEDİR AÇIKLAYIN BEKLERİM

Bir Yorum Bırak

*

code

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Bursa Web Tasarım