PROTOKOL İMZALANDI, TÜRKİYE’DE İLK OLACAK

PROTOKOL İMZALANDI, TÜRKİYE’DE İLK OLACAK

 BİLECİK BELEDİYESİ TARAFINDAN YAPILACAK CAMİ’DE; OTOPARK, DERNEK BİNALARI, KURAN KURSLARI, MARKET, MUHTARLIK VE ÇOK AMAÇLI SALONLAR BULUNACAK

Bilecik Belediyesi tarafından Gazipaşa Mahallesinde  Sultan 2. Abdulhamit Han adına yakışır şekilde inşa edilecek olan Cami Projesi protokolü Belediye Başkanı Nihat Can ve İl Müftüsü Necati Akkuş tarafından imzalandı.

 

Bilecik Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek olan ve sahip olduğu özellikler ile örnek ve ilk olan Abdulhamit Han Cami projesi kapsamında; 2 katlı ve 100 araçlık otopark, 15 adet dükkan, 10 adet dernek binası, Kız ve Erkek Kuran Kursu, Muhtarlık Binası ve 450 metrekarelik marketten oluşan büyük bir eser inşa ediliyor. Gazipaşa ve İsmetpaşa Mahalle sakinlerinin uzun yıllardır beklediği ve üzerinde uzun yıllardır çalışılan Sultan 2. Abdulhamit Han Camisi, Bilecik Belediyesi eliyle vücut buluyor. 8 bin metrekarre alan üzerinde inşa edilecek olan ve Bilecik Belediyesi Gazipaşa Mahallesi, Futbol Sokak, 61 Ada, 154 Parsel, üzerinde yapılacak ibadethane, iş merkezi, otopark ve cami için imzalar atıldı.

İLİMİZİN PLAKASI 11 KUBBEYE SAHİP CAMİSİNDE MUHTARLIK KONAĞI, TAZİYE EVİ VE KURAN KURSLARI OLACAK

İçerisinde Cami Derneği, Bay ve Bayan abdesthane ve tuvaletlerin bulunacağı ve Bilecik’in  plakası olan 11’in simgesi olarak 11 kubbeli olarak inşa edilecek. Bin kişi kapasiteli olacak cami projesi içerisinde ayrıca Muhtarlık Konağı ve Taziye Evi yer alacak. 8 bin metrekare alan üzerine kurulacak Abdulhamit Han Camisi sahip olduğu özelliklerle örnek ve ilk proje olarak değerlendiriliyor.

BELEDİYE BAŞKANI NİHAT CAN: ‘’BİZE ESERLER BIRAKAN  SULTAN ABDULHAMİT HAN’A BİZLER DE ESERLER YAPARAK ADINI YAŞATIYORUZ’’

Belediye Başkanı Nihat Can protokol töreninde yaptığı açıklamada; Bilecik Belediyesi eliyle çok önemli ve güzel bir eserin yapımı için kolları sıvadıklarını belirtti.

Bilecik Müftülüğü ve Bilecik Belediyesi işbirliğinde imzalanan protokol ile ihale aşaması tamamlanan caminin yapım çalışmalarının başlayacağını belirten Belediye Başkanı Nihat Can; ‘’Bilecik’imizde güzel ve önemli bir çalışmaya daha imza atıyoruz. Müftülüğümüz işbirliğinde yapacağımız cami ile bölgenin otopark ihtiyacı, ibadet yeri, muhtarlık konağı, taziye evi, kız ve erkek Kuran kursları, 15 adet dükkan ve 10 adet dernek binası gibi birçok önemli tesis hizmete girmiş olacak. Camimiz, ilimizin plakası olan 11’i işaretle 11 adet kubbeye sahip olacak ve ülkemizdeki ilk asansörlü minareye sahip olacak. Bizlere birçok eser bırakan Cennet Mekan Abdulhamit Han’ın adına yakışır olması için gayret gösterdiğimiz eserin ilimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Ayrıca Belediye Başkanlığı döneminde de caminin yapılması için yoğun gayret gösteren Milletvekilimiz Selim Yağcı ya da çok teşekkür ediyorum’’ ifadelerini kullandı.

İl Müftüsü Necati Akkuş ise gerçekleştirilecek çalışmanın hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulunarak; ‘’Yeri müftülüğümüz ait ve yapımı belediyemiz tarafından gerçekleştirilecek camimiz sahip olduğu özelliklerle bizleri sevindiriyor. Şu an ilimiz merkezinde mescitlerle birlikte 41 ibadet yerimiz var. Bununla 42.’sini yapmış olacağız. İnşallah camimiz en kısa zamanda tamamlanır ve insanlarımızın hizmetine sunulur’’ ifadelerini kullandı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam