PTT 178 YAŞINDA

PTT 178 YAŞINDA

Posta ve Telgraf Kurumu, kuruluşunun 178. Yıl dönümü nedeniyle basın açıklamasında bulundu. PTT Bilecik İl Müdürlüğünde, Baş Müdür Serhat Bozkurt tarafından yapılan açıklamada; PTT’nin tarihi geçmişinden ve hizmetlerinden bahsedildi. Ayrıca günün anısına şubede işlem yapan 178. Kişiye hediye takdiminde bulunuldu.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “PTT A.Ş. Çağlar boyu nice medeniyetlere kucak açmış, cihana hükmeden imparatorluklara yurt olmuş Anadolumuzun, eşsiz tarihi ve kültürel değerler ile doğal güzelliklere sahip olup, Asya ve Avrupa’yı birbirine bağlayan coğrafi konumu sayesinde kıtalar ve kültürler arası etkileşime önemli katkılar sağlamıştır.

Bu güzel ülkede güvenilir, yaygın  hizmet ağıyla ve 178 yıllık köklü geçmişi ile posta ve haberleşme sektöründe hizmet vermekte olan PTT AŞ. Dünyanın dört bir yanına iletişim köprüleri kurarak bir dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

PTT A.Ş. olarak Posta dan Kargoya, Bankacılık Hizmetlerinden E-Ticarete 272 ayrı iş ve işleme imza atmaktayız.

Bu bağlamda özellikle bankacılığın olmadığı kırsal kesimde yaşayan vatandaşlarımızın finansal alandaki ihtiyaçlarının karşılanması için  işyerlerimizde teknolojik yenilikleri ve küreselleşen dünyada değişen ihtiyaçları göz önünde bulundurarak faaliyet alanımızı sürekli genişletmekte ve geliştirmekteyiz.

Teşkilatımız 02/09/2013 tarihi itibarıyla yapılan statü değişikliği sonucu Anonim Şirket olarak hizmete devam etmekte olup, bugüne kadar yapıldığı gibi bundan sonra da yapılacak olan atılımlarla hizmetlerimiz en iyi şekilde yürütülecektir.

İşyerlerimizin daha modern duruma  getirilmesi için gerçekleştirilen Yeni PTT Bank konsepti  çalışmaları  ile  otomasyon sistemi üzerinden gerçekleştirilen on-line hizmet çeşitlerimiz  ile vatandaşımızın ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda  sunulmakta olup, artık tüm merkez, şube ve acentelerimizde parasal işlemler saniyeler içerisinde yapılmaktadır.

Ayrıca ihtiyaç duyulan kasaba ve köylerde de  otomasyon ortamında hizmet verebilen Şubeler ve acentelikler açılmakta olup, halen Bilecik İli sınırları içerisinde yaşayan vatandaşlarımızın faydalanabileceği PTT hizmetlerinden 16.01.2018 tarihinde Bayırköy beldemizde ve 27.09.2018 tarihinde Vezirhan Beldemizde  Yeni PTT Bank konsepti çerçevesinde PTT Şubesi açılmış ve halkımızın hizmetine sunulmuştu olup, aynı zamanda 13.09.2018 tarihinde de Porland Porselen Fabrikası içinde de PTT Kargo Şubesi açılarak hizmete verilmiş,    17.10.2018 tarihinde Koordinatör Başmüdürlüğümüzce Bilecik İl Merkez Bahçelievler ve Hürriyet Mahalleri ile Küçük Sanayii Sitesinin bulunduğu bölgece Şeyh Edebalı PTT Şubesi ve Ertuğrulgazi Mahallesinde Ertuğrulgazi PTT Şubeleri ile Bozüyük İlçemizde 4 Eylül Mahallesi ile Sanayii’ nin bulunduğu bölgede de Metristepe PTT Şubelerimizin açılmazsı için İhalesi yapılmış olıp, en kısa süre içerinde Yeni PTT Bank Konsepti kapsamında gerekli tadilatı yapılmasına müteakip açılışı yapılarak halkımızın hizmetine verilecek olup, Bozüyük İlçemize bağlı Dodurga Beldemizde de Ekim ayı Sonu itibariyle halkımıza hizmet veren acentenin yetersiz kalması nedeniyle kapatılacak ve yerine yeni PTT Bank Konseptinde PTT Şubesi açılacak, şube tadilatı süresinde bu süre zarfında Dodurga Halkımıza  PTT Mobil aracımızla, kaliteli bir  şekilde  hizmet verilmektedir.

Şu anda  Kayıtlı Posta Gönderilerinin Otomasyon sistemi sayesinde   tüm Kayıtlı Posta maddelerinin kabul ve sevk işlemleri bilgisayar  ortamında yerine getirilmekte olup, postaya verilen tüm kayıtlı posta gönderilerinin her aşaması gönderilerin barkod numaraları ile www.ptt.gov.tr internet adresinden takip edilebilmektedir.

 

Yeniden yapılanma süreci içerisinde kar eder hale gelen işletmemizin otomasyon  sistemleri sürekli  olarak modernize  edilmekte, ATM’den cep  telefonuna  MOBİL  HAVALE,  kayıtlı  elektronik posta (KEP), E-İMZA(elektronik imza),  e-telgraf, pttmatik, Mobil PTT Araçlarımızla, hızlı tebligat, PttAVM, PttSigorta Yeri   ve HGS ile Kişisel Pul  gibi yeni projelerin geliştirilmesi sonucu  hizmetlerimizin dünya ile entegrasyonu  sağlanmıştır.

Yurdumuzun her noktasını hizmet ağı ile ören ve 1840 yılından bu yana kesintisiz olarak halkımıza hizmet veren Kuruluşumuzun hizmet kervanı içerisinde yer alan Bilecik PTT Başmüdürlüğümüz, il sınırları genelinde Bilecik il merkezi ile, Bozüyük, Gölpazarı, Osmaneli, Pazaryeri ve Söğüt  ilçelerinde PTT Merkez Müdürlükleri şeklinde, Bilecik Gar, Bayırköy ve Vezirhan ile Yenipazar ilçesi ve İnhisar’da PTT Şubeleri şeklinde, Dodurga’da ise PTT acentesi, Üniversite,  Küre, KYK Kredi Yurtlar Kurumu Yurdunda ve Küçük Sanayii’ de Bozüyük Kapalı Halk pazarın önünde Akpınar köyünde Bozüyük (Vergi Dairesi) Kaymakamlık önünde  Mobil PTT araçlarımızla (6 adet  merkez, 5 adet şube ve 1 adet acente, 2 Mobil PTT araçlarımızla) olmak üzere toplam  14 ayrı noktada   hizmet vermektedir.

Müşterilerimizin  memnuniyeti ve çalışanların motivasyonu açısından hizmet verilen mekanların fiziki şartları son derece önemli olduğundan  daha ferah ve modern ortamlarda hizmet

verilebilmesi amacıyla  tüm iş yerlerimiz PTT Bank konseptine uygun hale getirilmiş olup,

PTT hizmetleri artık çok daha nezih ve modern ortamlarda verilmektedir.

Başmüdürlüğümüze bağlı tüm işyerlerimiz Otomasyona açık olup, işyerlerimizde; Yurtiçi ve Yurtdışı Mektup, Pul, Posta ve Tebrik Kartı, Telgraf, Faks,  Tebligat , Posta Kargo/ APS Kurye  ve VIP Kargo, Turpex  kabul işlemleri, Yurtiçi ve Yurtdışı Havale İşlemleri, Posta Çeki İşlemleri Efektif İşlemleri, Western Union ( TL ve Döviz cinsinden) işlemleri, Trafik Cezaları Tahsilatı, E-Devlet Şifre İşlemleri, Anlaşmalı Bankalar Adına bireysel kredi verme hizmeti, Anlaşmalı Bankalar adına Kredi kartı tahsilatı, Nakit Yatırma ve Bireysel Kredi Tahsilatı, Elektrik, su, doğalgaz, Türk Telekom ve Cep Telefonu Faturası Tahsilatları, SSK, Bağkur ve Emekli Sandığı emeklilerinin maaş ödemeleri ile  Sosyal yardım Ödemeleri ve 2022 sayılı kanuna göre yapılan ödemeler.

Sigorta işlemleri, Filateli malzemesi  satışı, UPT (Ucuz Para Transferi TL, Döviz ) hizmeti,

-Kayıtlı Elektronik Posta(KEP) hizmeti, HGS etiketi satış işlemleri, Pttcell hizmetleri, Posta Abone kutuları (Kiralama), GSM kontör ve Arama Kartı satış hizmetleri, Kişisel pul hizmetleri, PttKitap hizmetleri, e-Ptt AVM hizmetleri, Esnaf PTTKart, PTT Motif Kart, Bedelli Askerlik Tahislatı, İmar Barışı Tahsilatları, Mektup Sepeti ve Birleşik Posta(Dijital Baskı) hizmetleri, MOBİL  HAVALE(Ptt ATM’lerinden herhangi bir cep telefonla Havale hizmeti ve diğer Kurumsal hizmetlerimiz  kesintisiz olarak yürütülmektedir.

İlimiz  sınırlarında  Bilecik PTT Merkezimizde  2, Gar Şubesinde 1 ve Vezirhan da 1 olmak üzere 4 adet, Bozüyük 2 Adet ve Gölpazarı, Osmaneli, Söğüt, Pazaryeri PTT Merkezlerimizde  1’er adet Mobil PTT Araçlarımızda 2 adet olmak üzere  toplam 12 adet  Pttmatik(ATM)  kurularak hizmete verilmiş olup, belirtilen Pttmatik(ATM)  hizmetleri 7/24 saat kesintisiz olarak verilmektedir.

Halkımızın sürekli yükselen beklentileriyle birlikte  müşteri memnuniyeti ilkesi ön planda tutularak ve  çağdaş teknolojinin imkanlarından faydalanmak suretiyle  daima kaliteli ve süratli şekilde hizmet  sunan Şirketimiz,  sağlanan bu yükseliş ivmesi ile  Yüce Milletimizin teveccühüne mazhar olmuştur.

Bu başarı  her kademedeki personelimizin  özverili çalışmaları ve olağanüstü gayretleri sayesinde elde edilmiş olup, bundan sonra da  çalışmalarımız aynı anlayışla aralıksız olarak devam edecektir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam