PTT Hizmet Standardı ve Kalitesini Yükselterek Çalışmaya Devam Ediyor

PTT Hizmet Standardı ve Kalitesini Yükselterek Çalışmaya Devam Ediyor

Bilecik’te sürdürülen faaliyetleri anlatan Taşpınar açıklamasında şunları aktardı:

“Ülkemizin ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmasındaki önemine paralel olarak hizmetlerini sürdüren ve bir buçuk asrı aşan bir geçmişle köklü bir geleneğe sahip teşkilatımızın 4 Nisan 2004 tarihinde uygulamaya koyduğu PTT Bank projesi ile yeni bir görünüm kazanmış olup, aynı zamanda sürekli yapılan yeniliklerle de hizmetin kalitesi ve standardı yükseltilmiştir.

Bu bağlamda özellikle bankacılığın olmadığı kırsal kesimde yaşayan vatandaşlarımızın finansal alandaki ihtiyaçlarının karşılanması için işyerlerimizde verilen hizmet çeşitliliği her geçen gün arttırılmaktadır.

PTT Bank konsepti kapsamında yürütülen çalışmalar son hızla sürdürülmekte olup, otomasyon sistemi üzerinden işletilen online hizmet çeşitleri vatandaşımızın ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda sunulmakta ve artık tüm merkez, şube ve acentelerimizde parasal iş ve işlemler saniyeler içerisinde yapılmaktadır.

Ayrıca ihtiyaç duyulan kasaba ve köylerde de otomasyon ortamında hizmet verebilen acentelikler açılmakta olup, ilimiz sınırlarında bugüne kadar 4 adet acente otomasyona açılarak hizmete verilmiştir.

Şu anda Kayıtlı Posta Gönderilerinin Otomasyon sistemi sayesinde tüm Kayıtlı Posta maddelerinin kabul ve sevk işlemleri bilgisayar ortamında yerine getirilmekte olup, postaya verilen kayıtlı tüm posta gönderilerinin her aşaması gönderilerin barkod numaraları ile kurumumuzun internet adresinden takip edilebilmektedir.

Yeniden yapılanma süreci içerisinde kar eder hale gelen işletmemiz modern teknolojiye uygun sistemlerle donatılmış olup, kayıtlı elektronik posta (KEP), e-telgraf, pttmatik, hızlı tebligat, PttAVM, PttSigorta Yeri ve HGS gibi yeni projelerin geliştirilmesi sonucu hizmetlerimizin dünya ile entegrasyonu sağlanmıştır.

Edirne’den Kars’a kadar yurdumuzun her noktasını hizmet ağı ile ören ve 1840 yılından bu yana kesintisiz olarak halkımıza hizmet veren kuruluşumuzun hizmet kervanı içerisinde yer alan Bilecik PTT Başmüdürlüğümüz, il sınırları genelinde Bilecik il merkezi ile Bozüyük, Söğüt, Osmaneli, Pazaryeri ve Gölpazarı ilçelerinde PTT merkez müdürlükleri şeklinde, Bilecik Gar ve Bozüyük Çarşı noktaları ile Yenipazar ilçesi ve İnhisar’da PTT Şubeleri şeklinde, Vezirhan, Bayırköy, Tarpak ve Dodurga’da ise PTT acenteleri şeklinde 6 adet merkez, 4 adet şube ve 4 adet acente olmak üzere toplam 14 ayrı noktada hizmet vermektedir.

Müşterilerimizin memnuniyeti ve çalışanların motivasyonu açısından hizmet verilen mekanların fiziki şartları son derece önemli olduğundan daha ferah ve modern ortamlarda hizmet verilebilmesi amacıyla tüm işyerlerimiz PTT Bank konseptine uygun hale getirilmiş olup, PTT hizmetleri artık çok daha nezih ve modern bir ortamda verilmektedir.

Ayrıca Kurumumuz 2 Eylül 2013 tarihi itibariyle yapılan statü değişikliği sonucu Anonim Şirket olarak hizmete devam etmekte olup, bugüne kadar yapıldığı gibi bundan sonra da yapılacak atılımlarla hizmetlerimiz en iyi şekilde yürütülecektir.

Ünitemize bağlı tüm işyerlerimiz otomasyona açık olup, işyerlerimizde, yurtiçi ve yurtdışı mektup, pul, posta ve tebrik kartı, telgraf, faks, tebligat, kargo ve VIP kargo kabul işlemleri, yurtiçi ve yurtdışı havale işlemleri, posta çeki işlemleri, efektif işlemleri, Western Union (TL ve döviz cinsinden) işlemleri, anlaşmalı bankalar adına kredi kartı tahsilatı, nakit yatırma ve bireysel kredi tahsilatı, Türk Telekom ve cep telefonu faturası tahsilatı, elektrik faturası tahsilatı, su faturası tahsilatı işlemleri, SSK, Bağkur ve Emekli Sandığı emeklilerinin maaş ödemeleri ile sosyal yardım ödemeleri ve 2022 sayılı kanuna göre yapılan ödemeler, sigorta işlemleri, kontör ve arama kart satışları, filateli malzemesi satışı, UPT (Ucuz Para Transferi TL, döviz) hizmeti, Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) hizmeti, HGS etiketi satış işlemleri, Pttcell hizmetleri, kişisel pul hizmetleri, PttKitap hizmetleri, e-PttAVM hizmetleri, mektup sepeti ve birleşik posta (dijital baskı) hizmetleri ile diğer kurumsal hizmetler kesintisiz olarak yürütülmektedir.

Bugüne kadar Bilecik il sınırlarımızda Bilecik, Bozüyük, Osmaneli, Söğüt ve Pazaryeri PTT işyerlerimizde 1’er adet olmak üzere toplam 5 adet Pttmatik (ATM) kurularak hizmete verilmiş olup belirtilen Pttmatik (ATM) hizmetleri kesintisiz olarak verilmektedir.

Halkımızın sürekli yükselen beklentileriyle birlikte müşteri memnuniyeti ilkesi ön planda tutularak ve çağdaş teknolojinin imkanlarından faydalanmak suretiyle daima kaliteli ve süratli şekilde hizmet sunan şirketimiz sağlanan bu yükseliş ivmesi ile yüce milletimizin teveccühüne mazhar olmuştur.

Bu başarı her kademedeki personelimizin özverili çalışmaları ve olağanüstü gayretleri sayesinde elde edilmiş olup, bundan sonra da çalışmalarımız aynı anlayışla aralıksız olarak devam edecektir.” ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam