Ramazan ayı fırsatçılarına karşı denetimler aralıksız sürdürülüyor

Ramazan ayı fırsatçılarına karşı denetimler aralıksız sürdürülüyor

COVİD-19 salgını sürecinde, Ramazan ayının gelmesi bahane edilerek, firma ve işletmeler tarafından, fahiş fiyat uygulamasına gidilmesini önlemek amacıyla denetimler aralıksız sürdürülüyor.

Valiliğin talimatıyla, Ticaret İl Müdürlüğü koordinasyonunda, yerel yönetimler, kolluk kuvvetleri ve ilgili tüm birimlerle; Ramazan ayı ve koronavirüs salgını nedeniyle hijyen ve gıda ürünlerinde yüksek fiyat artışının önüne geçmek için denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Fiyat etiketlerini inceleyen ekipler, işletme sahiplerine fahiş fiyat artışı yapmamaları konusunda uyarılarda bulunuyor.

Vatandaşların mağduriyet yaşamaları engellemek amacıyla aralıksız sürdürülen denetimlerde, süresiz kapatılan işyerlerinin kapalı olup olmadığı, çalışma saatleri yeniden düzenlenen işyerlerinin belirlenen saatlerde faaliyet gösterip göstermediği, kapanış saatlerine riayet edilip edilmediği, sosyal mesafeyi temin amacıyla semt pazarları, marketler ve vatandaşların toplu bulunabildiği alanlarda alınan tedbirlere uyulup uyulmadığı kontrol edildi.

Vatandaşların, haksız fiyat artışı ile ilgili şikayet ve taleplerini Ticaret Bakanlığının Haksız Fiyat Artışı (HFA) sistemine veya Alo 175 Tüketici Danışma Hattını arayarak yapabileceği belirtildi.

Ayrıca marketlerde ve fırınlarda alış veriş yapan vatandaşların sosyal mesafeyi korudukları ve maske taktıkları gözlendi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam