Ramazan Pidesi 1 TL’ye Satılacak

Ramazan Pidesi 1 TL’ye Satılacak

Başkan Yağcı fırıncıların da katıldığı açıklama sırasında Ramazan ayının hayırlara vesile olması dileklerini aktararak şöyle konuştu:

“Tabi basın toplantımızın temel amacı Ramazan-ı Şerif’le eşdeğer olan ve Ramazan’ın bir nevi olmazsa olmaz unsuru pide ve her sene bu anlamda pide fiyatlarının tespiti noktasında oluşan karmaşayla ilgili. Aslında bu Bilecik Belediye Başkanlığı olarak bir teşekkür toplantısı. Bunu da halkımızla paylaşmak istiyoruz. Maalesef tabi insanların dönem dönem menfaatleri çatışma içerisinde oluyor ve biz de kamu kurumları olarak, idareciler olarak bunları dengeleme çabası, gayreti içerisinde oluyoruz.

 

Ramazan pidesi 1 TL’den satılacak

 

Bilecik’te pide fiyatlarında bu sene Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığımızın organizasyonunda fırıncılarımızla birlikte güzel bir iş yapıldı ve işbirliği içerisinde, karşılıklı bilgi alışverişi içerisinde halkımızdan bize gelen talepleri de dikkate alarak pide fiyatlarının değiştirilmemesi ve geçen yıl olduğu gibi devam ettirilmesine ilişkin olarak bir karar alındı. Bu halkımız adına, bizler adına son derece memnuniyet veren bir olay. Yani bu demektir ki yine 350 gr pide 1,00 TL’den bu sene halkımıza hizmete sunulacaktır. Ben bu anlamda öncelikle bu güzel organizasyonu gerçekleştirdikleri için Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımıza, Yönetim Kurulu Üyelerine ve mensuplarına çok çok teşekkür ediyorum. Tabi ki bu fedakarlığı gösterdikleri için, halkımıza kaliteli, ucuz ve belki de Türkiye standartlarında birçok yerden daha uygun şartlarda bu sene Ramazan’da pideyi arz etmeyi kabul ettikleri için fırıncı kardeşlerimize teşekkür ediyorum.

İnşallah belki rakamsal olarak bu anlamda fiyatlar onların tam gönlünden geçen gibi olmasa da bereketli olacağını, bu senenin Ramazan’ında vatandaşlarımızın bu anlamdaki dualarıyla bereketlerinin daha da artacağını düşünüyorum ve temenni ediyorum. Ben gerçekten böyle Ramazan öncesinde halkımızı üzmeyecek, mutlu edecek böyle bir kararı verdikleri için kendilerine çok çok teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonraki çalışmalarımızda hep birlikte Ticaret ve Sanayi Odamızla, fırıncılarımızla el birlik içerisinde devam eder.

 

‘Halkımızın olduğu gibi esnafımızın da yanındayız’

 

Ben bundan Belediye Başkanı olarak son derece memnuniyet duyuyorum. Tekrar gerek fırıncı kardeşlerimize gerekse Ticaret ve Sanayi Odamıza bu anlamda yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ediyorum. İnşallah vatandaşlarımıza şimdiden afiyet olsun. Hayırlı Ramazanlar diliyoruz. Bu dönem bunun Bilecik açısından, fırıncılarımız açısından, esnafımız açısından böyle hayırlı olacağını düşünüp değerlendirmelerini de yaptığımızda gerçekten bu fiyatların bereketiyle birlikte fırıncılarımıza iyi geleceğini ve ciddi şekilde zarara yol açmayacağının da hesabını, kitabını yapıyoruz. Ama şunu da unutmasınlar tüm esnafımız şunu bilsin. Biz halkımızın yanında olduğumuz gibi esnafımızın da yanındayız. Gerektiği zaman gerektiği şartlar oluştuğunda kendilerinden talep dahi gelmese eğer esnafımızın o anlamda hakkı olduğuna inanıyorsak belediye başkanlığı olarak ilgili noktalarda gerekli girişimlerde bulunuruz.”

Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Fevzi Uzun da, 350 gr pidenin 1 TL olarak satılması konusunda mutabakata vardıklarını söyledi ve şöyle devam etti:

“Geçtiğimiz hafta Perşembe günü meclis toplantımız yapıldı. Bu meclis toplantısında fırıncı arkadaşlarımızın bundan önce vermiş olduğu bir teklif vardı fiyatla ilgili meclis toplantısında bu fiyatların tekrar müzakere edilip yönetim kurulu tarafından en geç Pazartesi itibariyle belirlenmesi noktasında yetki verildi meclisimizden. Orada bir karar alıp çatışma ortamı veya uygulanmayacak bir karar çıkmasını bizde istemedik. Daha sonra fırıncı arkadaşlarımızla Cuma günü görüşmelerimiz oldu. Onların Belediye Başkanımızla Cuma günü görüşmeleri oldu. Bunun neticesinde de odamıza tekrar fiyatın 350 gr pidenin 1 TL üzerinden satılmasını arz ve talep edildi dilekçeleriyle. Bizde böyle bir kararı aldık.”

 

“Önümüzdeki yıl zam noktasında fırıncılara her türlü desteği vereceğim”

 

Bir gazetecinin fırıncıların sunduğu ilk teklifi sorması üzerine Başkan Uzun, “250 gr. 1 TL, 350 gr. 1,5 TL şeklindeydi. Bu noktada az da olsa bir zam gözüküyor fiyatlarda. Önümüzdeki yıl kendilerine zam noktasında her türlü desteği vereceğimi şimdiden söylüyorum. Onlarda bu sene hakikaten fedakarlık yaptılar. Teşekkür ediyoruz kendilerine. Ama Ramazan pidesi, Ramazan ayına has, Ramazan’ın ayrıca ritüeli. Burada halkımızın da ekonomik durumu, gelir düzeyi ortada. O yüzden bence fiyat onlar açısından çok iyi ve hayırlı oldu.” dedi.

Açıklama fırıncıların da Ramazan ayının ve fiyatların hayırlı olması dilekleriyle sona erdi. ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam