RAMAZAN VE ÖĞRETMENLİK BİRBİRİNE BENZER
admin • 25 Ağustos 2011 11:59:06 
RAMAZAN VE ÖĞRETMENLİK BİRBİRİNE BENZER

 

Bilecik’teki öğretmenler tarafından kurulan Bilecik Eğitimciler Derneği, düzenlediği iftar etkinliği ile kuruluşunu ilan etti. Eğitim dünyasından birçok davetlinin katılımı ile gerçekleşen yemek sonrası konuya dair konuşma yapan Dernek Başkanı Kamil Memiş “Yeni kurulan Bilecik Eğitimciler Derneği’nin ilk programında bir araya gelerek müstesna bir topluluk oluşturduğunuz için yönetim kurulu adına hepinize teşekkür ediyorum. Bugün burada dernek olarak mütevazı bir adım atıyoruz. İnşallah bu adım sizin destek ve katkılarınızla Bilecik’te Türkiye’nin başarısı ve eğitim kalitesi adına yapılan bir koşuya dönüşecektir” dedi. Memiş konuşmasının devamında şunları aktardı:
“Bilecik Eğitimciler Derneği öğretmenler tarafından kuruldu. Faaliyetlerini yine öğretmenlerin maddi ve manevi desteği ile yürütecektir. Öncelikle öğretmenlerin meslek, aile ve sosyal hayatına yönelik programlar, projeler ve faaliyetler üretecektir. Bu sayede öğretmenlerin verimliliği artacak, insanlığa değer kazandıran sosyal ve kültürel projelere imza atacak, Türkiye ve dünya ile sürekli etkileşim halinde, heyecan ve morali daima yüksek olacaktır.
Fakat eğitim sadece öğretmen ile sınırlı değildir. Bu yüzden eğitimcilerin eşlerini ve çocuklarını da kapsayan aile merkezli bugünkü olduğu gibi proje ve faaliyetler olacaktır. Bu sayede eğitimcilerin aile hayatından huzur ve heyecanın daha fazla olmasını, çağımızın getirdiği aile sorunlarının aşılmasına katkı sağlamayı hedefliyoruz.
Bilecik Eğitimciler Derneği’nin hedefinde öğretmeni olarak eğitim verdiğimiz öğrencilerimiz ve velilerimiz de vardır. Öğrencileri, geleceğin büyükleri olarak değerlendiriyoruz. Dolayısıyla öğrencilerimizin akademik yani ders başarılarının artmasına yardımcı olacağımız gibi o akademik başarıyı taşıyabilecek sorumluluk bilinci konusunda da onların başarılı nesiller olarak yetişmelerine katkı sağlamak istiyoruz.
Ayrıca eğitim hayatın her alanını kapsar anlayışıyla Bilecik ve insanlık adına faydalı gördüğümüz her türlü fikri uygulamak istiyoruz. Bilecik Eğitimciler Derneği bir sivil toplum kuruluşudur. Sivil toplum ise gönüllülük işidir. Bütün bu faaliyet hedeflerimiz siz değerli eğitimcilerimizin fedakarlığı, faaliyet ve projelerde rol almasıyla bir anlam ifade edecektir. Dolayısıyla siz değerli eğitimcilerden beklentimiz bizlere fikir ve projelerinizle destek olmanız bizzat proje ve faaliyetlerde rol almanız ve olabilecek hatalarda bizleri uyarmanızdır.
Bilecik Eğitimciler Derneği olarak Marmara Eğitimciler Platformuna üye olmak istiyoruz. Bu sayede diğer derneklerle paylaşım içinde olmak bu sayede daha fazla proje üretmek istiyoruz. Derneğimizin kuruluşunun ve ilk etkinliğinin içinde bulunduğumuz mübarek aya tekabül etmiş olması da bizim için ayrı bir mutluluktur. Çünkü Ramazan ve öğretmenlik birbiriyle benzerlik gösteren kavramlardır. Kutsal Ramazan Ayı nasıl ki sabır ve fedakarlığın zirveleştiği bir kavram dilimiyse, eğitimcilik de temeli bu kavramlar olan bir sevda mesleğidir.” HASAN GÜNER
 
guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
abdullah kul
10 yıl önce

hayırlı olsun – derneğiniz hayırlı olsun

0
Would love your thoughts, please comment.x