Resim Yarışmasında Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi

Resim Yarışmasında Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim Yayım ve Yayınlar Daire Başkanlığı tarafından Türkiye genelinde mevcut resmi ve özel ilkokul öğrencilerine yönelik düzenlenen “Geleceğimizin Gözüyle Güvenilir Gıda” resim yarışmasında İl 1’incisi olan Merkez TOKİ İlkokulu öğrencisi Tuğçe Kayadibi, İl 2’ncisi Osmaneli İlkokulu öğrencisi Mert Güvenç ve İl 3’üncüsü olan Merkez Cumhuriyet İlkokulu öğrencisi Ozan Yerliyurt’a hediyeleri verildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Şişman’ın makamında gerçekleşen törende konuşan İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Alparslan Dankaz, “Zira bizler Tarım Bakanlığı olarak gıda güvenliği ve gıdayla alakalı çalışmalar yaparken bunun genç nesillere daha iyi aktarmayı amaçlıyoruz. Gençlerin özellikleri bilerek yetişmeleri sağlıklı gıdayla yetişmeleri ve büyümeleri için bir takım eğitimleri vermeyi amaçladık.

Bu resim organizasyonunu ülke genelinde Milli Eğitim Bakanlığımız çocuklarımıza, okullarımıza duyurdular ve bu sonuç oldu. Dolayısıyla böyle bir yarışmayı yaptıkları ve bugünlere geldikleri için öğrencilerimize teşekkürlerimi sunuyorum.” diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Şişman ise, “Öncelikle bu vesile ile yavrularımızın sağlıklı gıdalarla beslenmenin ne kadar önemli olduğunun vurgulanmasındaki çabaya teşvik etmesine, buna bir farkındalık oluşturması dolayısıyla çok güzel bir etkinlik. Ben bu güzel yavrularımız yetiştiren değerli öğretmenlerimize, annelere, babalara çok teşekkür ediyorum. Bu hediyeleri de sağlayan Tarım İl Müdürlüğümüze ve Bakanlığımıza da şükranlarımızı iletiyorum.

Diğer öğrencilerimize sağlıklı beslenme konusunda güzel bir örnek olmasını gönülden diliyorum. Sevgili yavrularımıza da bundan sonraki derslerinde de başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından öğrencilere hediyeleri takdim edildi. ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam