RUMELİ TÜRKLERİ BAŞKAN YAĞCI’YI ZİYARET ETTİ

RUMELİ TÜRKLERİ BAŞKAN YAĞCI’YI ZİYARET ETTİ

Başkanlardan Önemli Mesajlar!

Bilecik Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetimi Belediye Başkanı  Selim Yağcı’yı makamında ziyaret etti. Geçtiğimiz günlerde olağan kongreye giderek yeni bir oluşum içine giren dernek yönetimi protokol ziyaretlerine devam ediyor. Vali Ahmet Hamdi Nayir’in ardından Belediye Başkanı  Selim Yağcı’yı ziyaret eden başkan Av. Faik Akarkarasu  ve yönetim kurulu üyeleri ziyaretlerin devam edeceğini kaydettiler. Başkan Yağcı Bilecik’te yaşayan  Rumeli Türklerinin nüfusta önemli bir yeri olduğunu belirterek sivil toplum örgütlerinde çalışmaların fedakarlık ve özveri istediğini kaydederek siyasi düşünce farkı gözetmeksizin tek bir düşünce altında toplanmak gerektiğini de ifade etti. Yağcı, dernek olarak yapılacak her türlü sosyal etkinliklere  Belediye olarak katkı vereceklerinin de altını çizerek yeni seçilen yönetime çalışmalarında başarılar diledi. Dernek başkanı Av. Faik Akarkarasu da özetle; dernek olarak gençlere önem verdiklerini, bundan böyle daha aktif rol alacaklarını kaydederek ilk hedefleri arasında yöresel halk oyunlarını yeni kuşaklara öğretmek olacağını da sözlerine ekledi.

7 YIL ARADAN SONRA GÜZEL GÖRÜNTÜLER

Hatırlanacağı üzere 2009 yerel seçimlerinde CHP’den Belediye adayı olan Av.Faik Akarkarasu seçimlerden bir süre sonra bir Dini Bayram günü protokol bayramlaşmasında Belediye Başkanı Selim Yağcı’nın elini sıkmamış ve bu tavır Bilecik kamuoyunda günlerce konuşulmuş idi. Tüm bu yaşananların ardından yıllar sonra adı geçen ikilinin tekrar bir araya gelerek güzel mesajlar vermeleri olumlu karşılanırken, yöneticilik yapmanın bu tür güzel ortamlara vesile olduğunu da ispatlamış olduğu kaydedildi.

Diğer yandan ziyaretin ardından Rumeli Türkleri Derneği, Belediye Başkanı Selim Yağcı’ya çiçek verirken, Belediye Başkanı Selim Yağcı ise Dernek yönetimine üzerinde Osmanlı arması bulunan tabak hediye etti.

rum3

rum2

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. Helal olsun Selim Yağcı ya elini öptürdü ya.DÜn elini öpmeyen bugün elini öpüyor.Büyüksün Selim Başkan saygı duyulacak insansın

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam