RUMELİ TÜRKLERİ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN MEVLİT OKUTTU

RUMELİ TÜRKLERİ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN MEVLİT OKUTTU

Bilecik Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından Şehitlerimiz için Mevlit okutuldu.

Merkez Dedeoğlu Camiinde Cuma namazı öncesi okutulan Mevlid-i Şerife çok sayıda cemaat katıldı.

Son günlerde artan terör olaylarını ve şehitlerimizi göz önünde bulunduran dernek yönetimi her yıl düzenledikleri geleneksel Hıdrellez şenliklerini bu yıl gerçekleştirmedi. Hıdrellez kutlamaları yerine Şehitlerimiz ve Gazilerimiz için Mevlit okutan Bilecik Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği yöneticilerinin bu tavrı da olumlu karşılandı.

RUME2 RUME1

ÇOBANOĞLU;” TÜM ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE VE MİNNETLE YAD EDİYORUZ”

Konuyla ilgili açıklamada bulunan dernek başkan yardımcısı Sabri Çobanoğlu; “Dernek olarak her yıl Hıdrellez etkinliklerinde bulunuyorduk. Son günlerde ülkemizde artan terör olayları ve yitirdiğimiz şehitlerimizi göz önünde bulundurarak bu yıl hıdrellez şenliklerimizi gerçekleştirmek istemedik. Yönetim kurulu üyelerimiz ve üyelerimizle birlikte böyle bir karar aldık. İnşallah ülkemiz bu zorlu günleri de atlatacaktır. Şehitlerimizin bu akan kanları yerde kalmayacaktır. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk  ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyoruz, Gazilerimize de Allah’tan şifalar diliyoruz” dedi.

PİLAV İKRAMI ŞEHİTLER PARKINDA DEVAM ETTİ

Cuma namazı ardından cemaate pilav, Ayran ve Lokum dağıtıldı. Diğer yandan Dernek yönetim kurulu üyesi Kenan Aksu Pilav ve Ayran ikramının Şehitler parkında devam ettiğini de belirtti.

rume22

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam