Rumeli Türklerinde Görev Değişimi

Rumeli Türklerinde Görev Değişimi

 

16 Mart 2013 tarihinde yapılan olağan kongrede Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Sami Erçin seçildi. Derneğin yeni Yönetimi, Başkan Sami Erçin, Başkan Yardımcısı Gönül Karaoğlu, Ruşen Gül, Ahmet Korkmaz, İrfan Göçdü, Sabri Çobanoğlu, Kenan Aksu, Yüksel Gökçedağ, İsmail Özdil isimlerinden oluşuyor.

Bilecik Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Erçin yaptığı açıklamada şunları aktardı:

“Bizler yıllar önce anavatanımız Konya Karamanoğlu ve yurdun çeşitli yerlerinden Balkalara göç eden evladı fatihanın torunları, 3. kuşak zorunlu göç ve mübadil olarak anavatanımıza devletin yer gösterdiği illere iskan hakkı verilerek geri dönmüş Türk vatandaşları olarak bayrağımızı, kitabımız Kur’an-ı Kerim’i, ezanımızı ve vatan toprakları sınırlarının kanla çizildiği, Balkanlar’da, Çanakkale’de ve Kurtuluş Savaşı’nın cephelerinde şehit ve gazi dedelerimizin torunları olarak Bilecik ilinde birlik, beraberlik ve örf adetlerimizi yaşatmak düşüncesiyle 2010 yılında kurmuş olduğumuz kültür ve dayanışma derneğimizi yaşatmak üzere bu önemli göreve talip olduk. Bundan sonraki çalışmalarımızı Gazipaşa Mahallesi Dağıstanlı Sokak No:8 Bilecik adresinde devam ettireceğiz. Yeni dernek binamızın tadilatına destek veren hemşehrilerimiz ve fabrika yöneticilerine teşekkür ederiz.

Ayrıca, bizler Rumeli Türkleri olarak daima devletimizin yanında olduk, Balkan barışına Rumeli Türkleri olarak tam destek verdik. Rumeli’nin ve Balkanlar’ın her karış toprağında hizmetleri olan ve halen bu hizmetleri devam ettiren Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız hemşehrimizin Recep Altepe’ye derneğimiz adına teşekkür ediyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam