RUMELİ’DE BİLECİK RÜZGARI ESTİ

RUMELİ’DE BİLECİK RÜZGARI ESTİ

 Bilecik geçtiğimiz akşam, Rumeli TV ekranlarında 20:30 ile 23:00 saatleri arasında Canlı olarak yayınlanan ''Recep Dural İle Rumeli Havası'' programında ekranlarında yer aldı.

Şehrimizin başta tarihi ve kültürel özellikleri olmak üzere, ekonomisi, doğal güzellikleri, turizm kaynakları, Bilecik yöresine ait yemek ve halk oyunları ile yöreye ait türkülerin izleyici ile buluştuğu programda Bilecik anlatıldı.

Şehrimizin tanıtımı ve turistik değerlerini ortaya çıkarma anlamında büyük işlevler gören programda, şehrimizin birçok noktasındaki güzelliklerinden enstanteneler sunuldu.

Birbirinden renkli ve güzel görüntülerin ekranlara geldiği programda ayrıca Bilecik Belediyesi Oturak Havası Meşk Ekibi yöreye ait türkü ve oyunlar ile izleyicilere keyifli anlar yaşattı.

Bilecik'in güzel seslerinden İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Konservatuar Sanatçısı Hemşehrimiz Hilal Coşgun ve yerel sanatçımız Orhan Akyar'ın  birbirinden güzel Bilecik türkülerini seslendirdikleri programda Bilecik'in yemek kültürü, müzik alanındaki zenginlikleri, ekranlarda çok sayıda kişi tarafından takip edildiği kaydedildi. 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam