RÜŞVET SORUŞTURMASINDA YELPAZE GENİŞLİYOR
Hande Nur Uysal • 1 Temmuz 2022 18:20:25 
RÜŞVET SORUŞTURMASINDA YELPAZE GENİŞLİYOR

Bilecik Belediyesi’nde yaşanan rüşvet olayı sonrası Cumhuriyet Savcılığı’nca açılan soruşturma kapsamında bir belediye çalışanı ifadeye çağırıldı.

Edinilen bilgiye göre, Bilecik Belediyesi’nde çalışan O.E.’nin ifadesi alınmak üzere İl Emniyet Müdürlüğüne çağırıldığı iddia edildi. Savcılık soruşturması kapsamında yelpaze genişlerken, Bilecik Belediyesi ve Kayı A.Ş. çalışanlarının bazı isimlerin ifadelerine başvurulduğu, yine soruşturma kapsamında bazı isimlerin de ifadeye çağırılacağı da gelen bilgiler arasında yer aldı.

Diğer yandan, Belediye Başkanı Semih Şahin’in de önümüzdeki günlerde Savcılığa ifadeye çağırılacağı gelen iddialar arasında yerini aldı.

Olay

Bilecik Belediyesi iştiraki KAYI A.Ş. yönetim kurulu başkanı Selçuk Erdağı, Bilecik Belediyesi’nde bulunan odasında rüşvet alırken yapılan operasyonla gözaltına alınmış ve çıkartıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Soruşturma kapsamında Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin, İçişleri bakanlığı tarafından geçici olarak görevden alınmış, Partisi Cumhuriyet Halk Partisi’den, Yüksek Disiplin Kurulu kararıyla ihraç edilmişti.

 

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x