SAADET PARTİSİ İL DİVAN TOPLANTISINI YAPTI

SAADET PARTİSİ İL DİVAN TOPLANTISINI YAPTI

Normal
0
21

false
false
false

MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:”Normal Tablo”;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-parent:””;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:”Times New Roman”;
mso-ansi-language:#0400;
mso-fareast-language:#0400;
mso-bidi-language:#0400;}

Erbakan biz zulmün haksızlığın adaletsizliğin ve sömürünün kol gezdiği dünyada onların zulüm ve sömürülerini bozmaya ve engellemeye çalışırken kendi kardeşlerimizin bu küçük ve gereksiz bahanelerle partimize zarar vermeleri anlaşılır ve kabul edilebilir şeyler olduğumuzdan söylediğini ifade etti.

Erbakan kongreden önce eski genel başkanla konuştuğunu partimizinde şuan her şeyin yolunda gittiğini, partinin yükselişe geçtiğini, seçimleri atlatacak kadar sürelerinin olduğunu, kongreye olağanüstülük katmanın bir anlamı olmadığını 40 yıllık tecrübeyle söylüyorum ki bunun sıkıntılar yaratacağını söylediğini, ama genel başkanın istişareye uymayarak iyi yapacağız zannı ile kongreye gidildiğini ve sonucun belli olduğunu söyledi.

Eski genel başkana yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür eden Erbakan, giden arkadaşlara biran önce yanlışlarını görüp, dönmelerini için dua ettiğini söyledi

Divan toplantısına katılan Söğüt, Bozüyük, Osmaneli ve Vezirhan ilçe belde başkanlarına ve yöneticilerine teşekkür eden Meral, yıllardır davamıza partimize hizmet eden il başkanımız ve il yönetim kurulunda bulunan ağabeylerimizin istifalarından üzüntü duyduğunu ama kararlarına saygı duyduğunu, onlara yine eski başkanları ve ağabeyleri olarak saygı duyacaklarını, ama yeni arkadaşları aramıza alarak yeniden il yönetimini oluşturarak yollarına ve davalarına hizmet edeceklerini söyledi.

 Ankara’dan gelen ve il divanına katılan Eski Zonguldak Milletvekili ve G.İ.K. üyesi Dr. Necmeddin Aydın davalarını ve akitlerine sadık olanlarına selam olsun diye başladığı konuşmasına il, ilçe, belde başkanlarına  ve yönetimlerine teşekkür etti.

Gelişen olayları daha teferruatlı olarak anlatan Aydın Numan Bey’in aile dostu olduğunu, samimi bir dost ve arkadaş olduklarını ama gelişen bu olaylarda Numan Bey’in hatalı ve tecrübesiz oluşundan kaynaklanan sıkıntılar yaşadıklarını söyledi. İmtihanlarının bittiğini Calut suyu geçtiğini artık emperyalist ve zalimlerin gücü ne kadar olursa olsun sonlarının geldiğini ve muhakkak milli görüş medeniyetinin karşısında hezimete uğrayacaklarını söyleyerek konuşmasını bitirdi.

Son olarak söz alan İbrahim Meral il yönetiminden istifa eden arkadaşların yerine görev almak isteyen tüm arkadaşlara kapının açık olduğunu biran evvel il yönetimini oluşturarak çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.

17 Ekim’de yapılacak olan büyük kongre için otobüs kaldıracaklarını söyleyen Meral, halkımızı Ankara’ya davet ediyorum diyerek toplantıyı bitirdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • YORUM
reklam