ŞABAN ÖZMEN: “BOZÜYÜK’TE KENDİ EVİMİZDE OYNAMAK İSTİYORUZ”

ŞABAN ÖZMEN: “BOZÜYÜK’TE KENDİ EVİMİZDE OYNAMAK İSTİYORUZ”

Geçtiğimiz hafta Mudanyaspor ile karşılaşan Vitraspor maçını Eskişehir Muttalip sentetik sahasında oynamak zorunda kaldı. Bunun üzerine açıklamalarda bulunan Bilecik Futbol İl Temsilcisi Engin Toku ile Vitraspor yöneticisi Şaban Özmen başka bir ilde maç oynamalarından dolayı yetkililere sitemlerde bulundular.

 

Futbol İl Temsilcisi Engin Toku açıklamasında sezon başı Vitraspor’a vurulan bir darbe var diyerek “Bozüyükspor şu anda 2. Lig beyaz grup da oynasaydı bu saha temizlenir miydi temizlenmez miydi?” sorusunun cevabını merak ettiğini dile getirdi. Toku açıklamasında şunları söyledi:

 

TOKU: “Vitraspor’a niye sahip çıkılmıyor?”

“Sezon başı Vitraspor’a vurulan bir darbe var bence. Bu Vitraspor’a değil de Bozüyükspor’a Bozüyük halkına verilen bir darbedir. Sezon başında Belediyenin yazmış olduğu deprem yönetmeliğine aykırı olaraktan bir dilekçesi federasyona ulaşmıştır. Federasyondaki bu amatör işler müdürlüğüne bakan yani Bal Ligine bakan arkadaşımız Tamer bey beni aradı. Dedi ki böyle böyle Vitraspor Bozüyük 1. nolu çim sahada müsabaka oynayamaz. Neden?  dedim bende. Dedi ki Engin bey deprem yönetmeliğine uygun değilmiş onun için müsabaka veremeyeceğiz. Yani belediyeden çıkan yazının içeriği deprem yönetmeliğine uygun olmadığından dolayı müsabaka verilmiyor. Müsabaka verilmemesi için bir sebep yok. Sadece varsa tribünde vardır, sahada yoktur. Bu yazının içeriğini kim yazdı, nasıl yazdı onu da bilmiyoruz, bana da intikal etmedi Futbol İl Temsilcisi olarak. Belediyeden çıkan yazı benim bildiğim kadarıyla resmiyete bakacak olursak Belediyeden kaymakamlığa, kaymakamlıktan valiliğe, valilikten de federasyona gitmesi lazım. Bu yazıyı kim yazdı ve kimler tarafından yazıldığını şu anda bilmiyorum. Vitraspor her hafta deplasmanda mı müsabaka oynayacak, kendi sahası varken deplasmana mı gitmesi lazım? Burada Bozüyük spor yönetimi, başkanı, halkına vurulan çok büyük bir darbe var. Bu takım zor şartlar altında grupta kalmak için mücadele ediyor, Bozüyük’ü, Bilecik’i temsil ediyor fakat gel gelelim ki burada Vitraspor’un Bozüyük sahasında niye müsabaka oynayamıyor, neden kendi seyircisi karşısında müsabaka oynayamıyor hala da anlayamıyorum. Burada niye birlik ve beraberlik olmuyor, Belediye Başkanı olsun, Kaymakam olsun, spor işlerine bakan arkadaşlar olsun burada Vitraspor’a niye sahip çıkılmıyor?

 

“Bozüyük gençlerini bırakın kötü alışkanlıklara gitsin mi diyorsunuz?”

Düne kadar Bozüyükspor 2. lig’deydi şu anda küme düştü. Artık bundan sonra Bozüyükspor diye bir kelime yok. Buna kesin ve kesin Bozüyük halkı beynine yerleştirsin. Ama bunun yanında sporu canlandırmak için, sporu ayakta tutmak için Bozüyükspor yönetim ve başkanı var. Bu arkadaşlara çok çok teşekkür ederim. Kulübü ayakta tutmak, kulübe bir şeyler vermek için, gençlerimizi spora yaklaştırmak için, spora bağlamak için, kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için gençlerimizi futbol sahalarına sürüyor. Vitraspor her sene 3-4 kulvarda genç takımlarla beraber mücadele ediyor. Yani bünyesinde bulunan nerden baksan 150 sporcu vardır. Bu gençleri spor yapmak için uğraştırıyor ama A takım yani bölgesel amatörde mücadele eden Vitraspor’umuza Bozüyük 1 nolu çim sahada neden, niçin müsabaka verilmiyor? Burada soru işareti bırakıyor. Mesela geçen hafta Eskişehir bölgesi Vitraspor’a kucak açıyor. Diyor ki gelin burada müsabaka oynayın ben size sahamı, tesislerimi veriyorum, maçınızı burada yapın. Vitraspor her hafta maçlarını niye deplasmanda oynasın kendi sahamız varken? Burada niye Belediye Başkanı sahip çıkmıyor, niye tesislerden sorumlu arkadaşlarım sahip çıkmıyor?

 

“Vitraspor geri kalan son beş maçında kendi sahalarında oynamalı”

Geçen haftada yanlış duymadıysam, yanlış alınan bir karar değilse kardan dolayı kapalı tribünde çöker diyerekten orası da kapatıldı. Peki Vitraspor nerede oynayacak? Ben Bozüyük’teki yetkili kişilere soruyorum. O zaman toplanın bir beyanat verin biz Vitraspor’u istemiyoruz deyin, Vitraspor’un spor yapmasını istemiyoruz. Vitraspor Bozüyük’e çok külfet oluyor ya da Bozüyük gençlerini bırakın kötü alışkanlıklara gitsin mi diyorsunuz? Burada yine söylüyorum Vitraspor’un kulüp başkanına, yöneticilerine, çalışan arkadaşlar madem ki sahip çıktılar Bozüyük halkının da bunda kenetlenmeleri lazım, buna sahip çıkmaları lazım. İnşallah bundan sonraki çözüm üretilir ve Vitraspor geri kalan son beş maçında kendi sahalarında oynar. Benim futbol il temsilcisi olarak temennim budur.

Verilen bir dilekçenin içeriği var. Dilekçenin içeriğinde aldıkları karar neticesinde sadece tribünü bağlar, yani müsabaka oynanacak sahayı bağlamaz. Burada ne hikmetse yazının içeriğini ben okumadım ama tribünün deprem yönetmeliğine uygun değildir diyerekten saha kapatılıyor.

 

“Bu kulübün maddi, manevi zararı var. Peki kim karşılayacak bunu?”

Burada tribünü kapatabilirsin ama sahayı kapatamazsın artı burada bir de açık tribün var. Açık tribüne de seyirci alabilirsin. O da olmadı Vitraspor’un mağduriyetini gidermek için 2 tribünü de koruma şeridi alırsın. Tamam burada deprem yönetmeliğine alındı diyerekten Vitraspor’a vurulan bir baltadır benim için. Peki nerede yapacak müsabakayı? O zaman çözüm üretin. Geçen hafta kar yağdı. Doğu da 3 metre olan yerde müsabakalar oynanıyor Kars’ta oynandı. Bilecik – Bozüyük’te maçlar oynanmadı. Buna güler insan. Bu kulübün maddi, manevi zararı var. Peki kim karşılayacak bunu?

 

“Bozüyük spor şu anda 2. Lig’de olsaydı müsabaka oynanacak mıydı, oynanmayacak mıydı?”

Federasyona sezon başı diyoruz ki Vitraspor müsabakalarını 1 nolu Bozüyük sahasında oynayacak. Bu kriterlere uyuyor bunu yazıyorsunuz ama sen arkasından yazı yazıp da burada müsabaka oynanamaz dersen deprem yönetmeliğine o zaman ben burada bir art niyet ararım. Peki buradan tüm Bozüyük halkına soruyorum. Hepsine birden, A’dan Z’ye soruyorum. Bozüyük spor şu anda 2. Lig’de olsaydı müsabaka oynanacak mıydı, oynanmayacak mıydı? Bana bu sorunun cevabını versinler. O zaman saha temizlenirdi, müsabakalarda oynanırdı, deprem yönetmeliği de ortaya çıkmazdı. Vitraspor’a mı garezleri? Kimlerinse… O zaman gidin kardeşim adam gibi görüşün deyin ki biz sizi istemiyoruz, biz burada futbol müsabakası istemiyoruz, siz çıkmayın ya da gidin başka yerde oynayın. Bunu mu demek istiyorsunuz. Yine soruyorum Bozüyükspor şu anda 2. Lig beyaz grup da oynasaydı bu saha temizlenir miydi temizlenmez miydi?

 

“Bozüyük’e en az 3 tane saha olması lazım”

Bozüyük Belediye Başkanının, Kaymakamın haberi vardır. Söylenmemiş olsa dahi basından takip ediyordur. Bu Ekim ayından beri devamlı gündemde olan bir şey. Buradan ben sayın Milletvekilime şunu ifade etmek istiyorum. Bozüyük’te sadece 1 tane sentetik saha var. Potansiyel olarak Bilecik bölgesinde ilçesi en büyük yer olarak 1 tane sentetik sahası var. En azından oraya daha 3 tane sentetik saha olması lazım. Çünkü potansiyel olarak 7 tane Bilecik amatör takımları var bir de bunların alt yapıları var. Şimdi altyapısı olmayan bir ilçeye bir tek futbol takımı olan yere 1 tane saha yapıyorsan matematiksel olarak düşünecek olursak Bozüyük’e en az 3 tane saha olması lazım. Oradaki gençlerimizin mağduriyeti çok büyük.” 

 

Futbol İl Temsilcisi Engin Toku’dan sonra konuşan Vitraspor yöneticisi Şaban Özmen ise “Bozüyük’te kendi evimizde oynamak istiyoruz ama bir türlü maç yapamıyoruz, her gün bir sorun çıkıyor” dedi. Maçlarını Eskişehir’de oynamak zorunda kaldıklarını, ilgililerden yardım beklediklerini belirten Özmen şunları aktardı:

 

ÖZMEN: “Bozüyük’teki sahamızı kullanamıyoruz”

Bizim Vitraspor kulübü olarak genç ve A takım olmak üzere 150 civarında futbolcumuz var. Bizim gençlerimizi kötü alışkanlıklardan kurtarmak amaçlı bir kulübümüz var. Şu anda futbol amaçlı ilerde voleybol diğer branşları düşünüyoruz. Şu anda Bal Ligi’nde Bilecik’i temsil ediyoruz ama biz Bozüyük’teyiz ve Bozüyük’te kendi evimizde oynamak istiyoruz ama bir türlü maç yapamıyoruz. Her gün bir sorun çıkıyor. Kapalı tribünde bir sorun çıkıyor, deprem yönetmeliğine uyulmadığı için sorunlar çıkıyor. Daha sonra kale arkasını almak zorunda kalıyoruz, kardan dolayı da kale arkasında da sorun çıkmaya başladı. Şu anda biz Bozüyük’teki sahamızı kullanamıyoruz. Bizler Bilecik ilimizi temsil ediyoruz, Bozüyük’teyiz. Bilecik’ten de tam destek alamıyoruz, şu anda mağduruz. Bugün maçımızı Eskişehir’de yapmak zorunda kaldık, antrenmanlarımızı Eskişehir’de yapıyoruz. Bozüyük ve Bilecik halkından destek bekliyoruz, bu konu da mağduruz.

 

“Antrenmanlarımızı bile Eskişehir’de yapmak zorunda kalıyoruz”

Bilecik’ e kapalı tribün konusunda biz daha önce başvurduk. Kapalı tribünde deprem yönetmeliğine uyulmadığı için kale arkasını aldık. Kale arkasında bir sorun yoktu ama kardan dolayı orda da sorun çıktı, yıkılma durumu olduğu için. Şu anda saha kapandı.Yeşilkent ve orası. Şu anda mağduruz, antrenmanlarımızı bile Eskişehir’de yapmak zorunda kalıyoruz ve bugün maçımızı Eskişehir’de yaptık. Başkanlarımızla görüşüyoruz, onlarında bilgisi var. Onlarda az çok olayı biliyor. Nusret Başkanımızın bilgisi var. Durumu onlara söylüyoruz. Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nün bilgisi var. Durumumuzu anlatıyoruz. Şu anda onlarda bir şey diyemiyor. Bilecik’in kendi sahasında da çökme olayı var, orda da sorun var. Durumu böyle olunca gidip Eskişehir’de görüşmeler yaptık. Sağ olsunlar bize kucak açtılar. Onlara da ayrıca Vitraspor yönetimi olarak teşekkür ederiz.

 

“Üç haftadan beri Bozüyük’te futbol amaçlı hiç bir şey yok”

Şu anda düşünüyoruz, her gün her maç öncesi düşünüyoruz acaba nerde maç yapabiliriz, nereden izin alabiliriz, kim bize yer gösterir şu anda onu düşünüyoruz. Tabi bu şekildeyken diğer amatör kulüplerimiz de antrenman yapamıyor, onlar için de aynı dert. Üç haftadan beri diğer kulüplerimiz de antrenman yapacak yer bulamıyor. Bu şekilde mağduruz. Şu anda Eskişehir sağ olsun bize kucak açtı, ayrıca teşekkür ediyoruz. ASKF Başkanı ve yönetimi kucak açtı bize. Halı sahaları tutmaya çalışıyoruz ve Eskişehir’de yapacağız, şu anda durum onu gösteriyor. Bu şekildeyken diğer kulüplerimizde aynı durumu yaşıyor. Onlar şu an Bozüyük’te antrenman bile yapamıyor, yapacak yer yok. Üç haftadan beri Bozüyük’te futbol amaçlı hiç bir şey yok. Yeşilkent’te bir tane sahamız var. Bütün kulüpler sıraya giriyoruz. Şu günlerde maç yapacağız şu günlerde antrenman yapacağız diye. Diğer kulüpler de mağdur. İlgililerimizin bilmelerini, yardımcı olmalarını istiyoruz.”

 

Tüm bu açıklamaların ardından yetkililerden ne gibi bir açıklama yapılacağı merak edilirken Vitraspor’un önümüzdeki haftalardaki maçlarını nerede oynayacakları ayrı bir merak konusu.

CANER ALKAN

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. 2 VEKİLLİ – BOZÜYÜK’ÜN 2 MİLLETVEKİLİ VAR.BİRİ İKTİDAR PARTİSİNDEN DİĞERİ ESKİ SPOR BAKANI.ONLAR BU İŞLERİ ÇÖZEMİYORLAR MI ARKADAŞ?

  2. BAĞIRA BAĞIRA – ENGİN TOKA ÇÖZ BU İŞLERİ ABİ.GERÇİ İLGİLİLERE GEREKLİ YERLERE GEREKLİ MESAJLARINI VERMİŞSİN DAHA NE OLACAK?KEŞKE HERKES SENİN GİBİ FUTBOLUN SORUNLARINI BAĞIRA BAĞIRA HAYKIRSA BAŞKANIM.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam