Sadaka Kutularını Bile Çaldılar

Sadaka Kutularını Bile Çaldılar

 

Alınan bilgiye göre, kent merkezindeki Mehmetçik Camisi ile Osmanlı Camisi, Yeşil Camisi, Ulu Cami ve Soğuk Pınar Cami Merkez Kur'an kursu görevlileri emniyete başvurarak, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından sadaka kutularındaki paraların çalındığını bildirdi. 
     Emniyet Müdürlüğü olay yeri inceleme ekipler, hırsızlık yapılan yerlerde inceleme başlatırken, güvenlik kamerası kayıtlarından 2 kişi tarafından hırsızlık olaylarının gerçekleştirdiğini tespit etti. 
     Polis, kamera kayıtlarında başlarında kapüşon ve şapka bulunan hırsızları yakalamak için çalışma başlattı. 
     Güvenlik kamerası görüntülerinde, Saraycık Caddesi'ndeki Kur'an kursuna girmeye çalışan 2 şüphelinin camları açmaya çalıştıkları ve boyları yetişmeyince bahçedeki bankın üzerine çıktıkları, bunu da başaramayınca Kur'an kursunun kapısını kırarak içeri girdikleri ve sadaka kutusunu alarak kayıplara karıştıkları belirlendi. 
     
     -''İhtiyaç sahibiyseler onların ihtiyaçlarını karşılarız''- 
     
     Bozüyük Müftüsü Burhan Çakır, yaptığı açıklamada, yaklaşık 1 hafta içerisinde kentte 7-8 cami ve Kur'an kursunda hırsızlık olaylarının yaşandığını belirterek, yaşanan olayların kendilerini üzdüğünü söyledi. 
     Hırsızlık olaylarında, Kur'an kursu talebelerinin yardım paralarının çalınmasının, kendilerini daha da üzdüğünü ifade eden Çakır, şöyle konuştu: 
     ''7-8 camimize ve Kur'an kursumuza hırsızlar girdi. Eğer gerçekten ihtiyaç sahibiyseler onların ihtiyaçlarını karşılarız, yardımcı oluruz. Ama camilerimize ve Kur'an kurslarımıza girmesinler. Çünkü buralar manevi havanın teneffüsedildiği yerler. İhtiyaçları varsa ihtiyaçlarını kurum olarak karşılayacağımıza söz veriyoruz. Camilerimize ve Kur'an kurslarımıza hem alarm hem de kamera sistemini kuracağız.'' AA

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam