Sadece PKK ile uğraşacak bir birim kurulması gerekiyor

Sadece PKK ile uğraşacak bir birim kurulması gerekiyor

 

Destici, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Düğün Salonu'nda, BBP Bozüyük İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen iftar yemeğinde, Hakkari'nin Geçimli köyünde teröristlerin karakola saldırısına değinerek, PKK'nın emperyelist küresel güçlerin maşası olduğunu belirterek, ne zaman emir verirse o zaman harekete geçtiklerini ve ne zaman ''dur'' denilirse o zaman durduklarını kaydetti. 
     PKK'nın iyi tanınmadığı ve okunmadığı sürece, kimliğini ve hedeflerini bilmeden PKK'yla mücadele edilemeyeceğini ifade eden Destici, Türk milletinin PKK belasından kurtulmak istediğini ve bunun çözüm yollarının bulunduğunu savunarak, çözüm yollarını gereken yerlere ilettiklerini dile getirdi. 
     Sınır karakollarının olmayacağını bunun yerine aynı teröristler gibi dağda yaşayacak mobil birlikler kurulması gerektiğini öne süren Destici, sözlerine şöyle devam etti: 
     ''Gerekirse bunların yarısını akraba ve soydaş topluluklarımızdan devşirme yapacaksınız, sınır karakollarını kaldıracaksınız ve eğitimli birliklere geçeceksiniz, terörist finansal kaynaklarını yok edeceksiniz ve bununla ilgili bir birim kuracaksınız. Ülkedeki 3 istihbarat birimi de dönem dönem birbirlerini atlattı. Sadece PKK terör örgütü ile uğraşacak bir istihbarat birimi kurulması gerekiyor. Terörün dış kaynağına karşı daha dik duruş sergileyecek kararlı bir tavır gerekiyor. Gerekiyorsa AB, ABD ve İsrail ile ilişkilerinizi, PKK terör örgütüne destek verdiği sürece bunlarla ikili ilişkilerinizi dondurun. Maalesef, Türkiye bunların hiçbirini yapmıyor. PKK terör örgütü, asla bölgedeki kardeşlerimizin bağımsızlık mücadelesini veren veyahutta bir takım haklarını kazanması için mücadele eden bir örgüt değildir.'' 
     
     -Kadın cinayetlerine karşı önlemler alınmalı- 
     
     Türkiye'de her gün birkaç kadının şiddete maruz kalıp öldürülmeye başladığını aktaran Destici, ''Kadınlarımızın pozitif ayrımcılığıyla ilgili hakları düzenlenirken bu kadın cinayetlerinin de mutlaka önüne geçilecek önlemler alınmasız lazım'' diye konuştu. 
     Konuşmanın ardından BBP Bozüyük ilçe Başkanı Mustafa İbiş, Destici'ye BBP Genel Başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun işlenmiş fotoğrafının bulunduğu plaket hediye etti. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam