SADRİ, BAŞKAN YAĞCI’YI ÖVE ÖVE BİTİREMEDİ
admin • 19 Ağustos 2011 18:34:53 
SADRİ, BAŞKAN YAĞCI’YI ÖVE ÖVE BİTİREMEDİ

 

Yağcı’nın konser alanına gelmesi ile duygularını aktaran Sadri, “Sizin o güleç yüzünüzü görmek büyük mutluluk benim için. Programımıza teşrif ettiğiniz için teşekkür ediyorum.
Ramazan sadece oruç tutulan bir ay değil ve öyle olmamalı. Evet oruç özel bir ibadet. Ama onun yanı sıra Ramazan Ayı bir araya gelmemize ve yeniden tanış olmamıza vesile oluyor. Bunun da yolları var. Artık bu çağda bu iş biraz başta belediyeler olmak üzere kurumların üzerine düşüyor. Bu alan bile demin de söylemeye çalıştığımız gibi bizim birbirimizi görmemize bir merhaba dememize yol açıyor. O yüzden ben açıkçası 21. yüzyılda Türkiye’nin dört bir yanında bu işi büyük bir başarıyla yapan belediyelerin bu ramazan etkinliklerini çok kıymetli buluyorum. O yüzden bu alan için de bir kez daha sayın Başkanımıza ve Bilecik Belediyesini tebrik ediyorum ve kutluyorum. İnşallah seneye yine aynı heyecanla ve coşkuyla devam eder diye ümit ediyorum” dedi.
Verdiği konser anısına Sadri’ye hediyesini sunan Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı da yaptığı konuşmasında şu cümleleri aktardı:
“Şehitlerimize Allah rahmet eylesin ve milletimizin başı sağ olsun diyorum. Ama Türk milleti her zaman birlik ve beraberlik içerisinde bulunduğu sürece bunlar amaçlarına hiçbir zaman ulaşamayacaklar. Bu akşam bu üzüntülü ortamda bizi gönül dünyamızın tercümanı ve gerçekten sevda bahçemizin bülbüllerinden olan İbrahim Sadri beyi ilimizde ağırlamaktan sizlerle buluşturmaktan son derece mutluluk ve gurur duyuyorum. Kendilerine hoş geldiniz diyorum. İnşallah memleketimiz ve tüm dünya insanlığı için üzüntüler kırgınlıklar olmasın hep sevgi barış ve hoşgörü hakim olsun. Biz yöneticiler olarak sizleri bu üzüntülü ortamlardan çıkararak daha mutlu daha huzurlu ortamlara götürmenin gayreti içerisindeyiz. Onlardan birisinde bu akşam İbrahim Sadri beyle birlikte yaşıyoruz. İnşallah her anınınız huzur ve mutluluk içerisinde olur. Bilecik taşı mermer, toprağı seramik, yaprağı ipek, kuruluş ve kurtuluşun beşiği olan bir şehir. Şehrimizin bir anısı olarak sizler adına kendine Osmanlı Armasını takdim etmek istiyorum.” HASAN GÜNER
 
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x