Sağanak Yağış Uyarısı!

Sağanak Yağış Uyarısı!

Batı bölgelerde görülecek sağanak yağışların, öğle saatlerinden sonra Isparta, Burdur, Afyonkarahisar, Çankırı, Ankara'nın kuzey ve batısı, Denizli ve Eskişehir'in doğusu ile Kastamonu ve Bolu'nun güney kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Hava sıcaklığı, kuzey ve iç kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey ve iç kesimlerinin parçalı zamanla çok bulutlu, Marmara'nın kuzey ve doğusu (Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Bursa'nın Yenişehir ve Tekirdağ'ın Çorlu ilçeleri ile İstanbul'un kuzey kıyıları), İç Ege (Afyonkarahisar, Uşak, Kütahya, Denizli), Batı Akdeniz'in iç kesimleri (Isparta, Burdur, Antalya'nın Elmalı ve Korkuteli ilçeleri), İç Anadolu'nun kuzeybatısı (Ankara, Eskişehir, Çankırı), Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Ardahan ve Yozgat ile Konya ve Kırşehir'in kuzey ve batı çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. 

Yağışların, öğle saatlerinden sonra Isparta, Burdur, Afyonkarahisar, Çankırı,Ankara'nın kuzey ve batısı, Denizli ve Eskişehir'in doğusu ile Kastamonu ve Bolu'nun güney kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığı, kuzey ve iç kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak ve yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredecek. Rüzgar ise genellikle kuzey ve kuzeydoğu, zamanla Akdeniz kıyılarında batı ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara ve Kıyı Ege ile yağış beklenen bölgelerde yağış anında kuvvetlice esecek.

KUVVETLİ YAĞIŞ

Meteoroloji, batı bölgelerin iç kesimlerinde görülecek sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışların; öğle saatlerinden sonra Isparta, Burdur, Afyonkarahisar, Çankırı, Ankara'nın kuzey ve batısı, Denizli ve Eskişehir'in doğusu ile Kastamonu ve Bolu'nun güney kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğine dikkat çekerken, yıldırım, yerel su baskını, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini bildirdi.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

İSTANBUL: Parçalı yer yer çok bulutlu, kuzey kıyıları yerel olmak üzere sağanak yağışlı. (30)

ANKARA: Parçalı bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerinden sonra kuzey ve batısında kuvvetli olması bekleniyor. (31)

İZMİR: Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu. (32)

ADANA: Az bulutlu, zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu. (33)

ANTALYA: Az bulutlu, zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Korkuteli ve Elmalı ilçeleri kısa süreli ve yerel gök gürültülü sağanak yağışlı. (29)

SAMSUN: Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklarla yerel sağanak yağışlı. (26)

VAN: Az bulutlu ve açık. (29)

ERZURUM: Parçalı bulutlu. (30)

DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık. (41)

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

MARMARA: Genellikle parçalı, kuzey ve doğu kesimleri yer yer çok bulutlu, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Tekirdağ'ın Çorlu ve Bursa'nın Yenişehir ilçeleri ile İstanbul'un kuzey kıyılarının yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EGE: Az bulutlu ve açık, iç kesimleri parçalı yer yer çok bulutlu, Kütahya, Uşak, Denizli ve Afyonkarahisar çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğleden sonra ve akşam saatlerinde Afyonkarahisar ile Denizli'nin doğusunda yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, bölgenin iç kesimleri parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Göller Yöresi ile Antalya'nın Korkuteli ve Elmalı ilçelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Isparta ve Burdur çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı bulutlu, Ankara, Çankırı, Eskişehir, Kırıkkale, Yozgat ile Kırşehirve Konya'nın kuzey ve batı çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra Çankırı, Ankara'nın kuzey ve batısı ile Eskişehir'in doğusunda yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı yer yer çok bulutlu, bölge genelinin aralıklarla yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra Kastamonu ve Bolu'nun güney çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı yer yer çok bulutlu. Orta Karadeniz bölümü ile Doğu Karadeniz kıyıları aralıklarla yerel sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU: Bölgenin kuzeydoğusu parçalı bulutlu, Ardahan çevreleri öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam