SAGİAD heyetinden Bilecik’e iş ve kültür gezisi

SAGİAD heyetinden Bilecik’e iş ve kültür gezisi

     Bilecik Valisi Halil İbrahim Akpınar'ın eşi Dr. Nihal Akpınar, bazı SAGİAD ve BİSİAD üyelerinin katılımıyla bir restoranda düzenlenen toplantıda, Bilecik'in sektörel ve kültürel değerlerine ilişkin bilgi verdi. 
     Dr. Akpınar, kadınların iş hayatında erkeklere göre daha titiz ve duyarlı olduğunu belirterek, Türkiye'de kadın girişimcilerin başarıları ve sayılarının giderek artmaya başladığını söyledi. 
     BİSİAD Genel Sekreteri Ali Arlı da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, konuk heyetin, çeşitli fabrikaları, Şeyh Edebali ile Ertuğrul Gazi'nin türbelerini gezdiğini bildirdi. 
     Bilecik'in özellikle mermer, seramik ve madencilik alanlarında ön plana çıktığını ve günden güne gelişen bir sanayi kenti olduğunu anlatan Arlı, Bilecik'in sektörel faaliyet alanları ve tarihi mirasını tanıttı. 
     SAGİAD İş Kadınları Kulübü Başkanı Serap Yılmaz ise bu tür iş ve kültür gezileri sayesinde kadınların girişimci ruhları ve sosyal yönlerinin artacağına inandığını kaydetti. 
     Ülke kalkınmasının temelini oluşturan ekonomik yapılanmanın geliştirilmesine yönelik altyapı çalışmalarını destekleyen SAGİAD'ın, işletmeleri ve girişimcileri küresel iş dünyasının bir parçası haline getirmeyi amaçladığına dikkati çeken Yılmaz, ''Derneğimiz, iş adamları ve kadınlarımızın uluslararası pazarlardaki tecrübelerinin paylaşılması, bunların yayılması ve yeni iş fırsatlarının oluşturulması, yerel ekonomiye yön veren kuruluş haline gelinmesi ve kurumsallaşma yolunda öncü bir kuruluş olarak hizmet vermektedir'' dedi. 
     Daha sonra, Yılmaz, Dr. Akpınar ve Arlı'ya, Dr. Akpınar ve Arlı da Yılmaz'a birer plaket verdi. AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam