SAĞLIKLI GENÇLER YETİŞTİRMEK İÇİN “GENÇLİĞE BAKIŞ PROJESİ”

SAĞLIKLI GENÇLER YETİŞTİRMEK İÇİN “GENÇLİĞE BAKIŞ PROJESİ”

Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak, Gençlik ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız, Bilecik Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkan Yardımcısı Engin Toku ve genç sporcuların da bulunduğu buluşmada Belediye Başkanı Selim Yağcı, gençlerle sohbet ederek, bilgi ve tecrübe paylaşımında bulundu.

BELEDİYE BAŞKANI SELİM YAĞCI:

''GENÇLERİMİZ PROJE KAPSAMINDA SPORLA İLGİLENMENİN YANISIRA VAKİTLERİNİ VERİMLİ GEÇİRİYORLAR''

    ASKF Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen buluşmada bir konuşma yapan Belediye Başkanı Selmi Yağcı, gençlere verdiği tavsiyelerde şunları kaydetti:

   ''Hayatımızda, hiçbir konuda önyargılı olmamalıyız ve herkesten illa ki bir şeyler öğrenebileceğimizi hesap etmeliyiz. Öğrenmenin yaşı yok. Öğrenmeye açık olun, öğrendiklerinizi hayatınızda uygulamaya koyun. Temel hedeflerinizi belirleyin. Hedefsiz insan olmaz. Hedefi olmayan insan ölü insan hükmündedir. Bir kişinin Cumhurbaşkanlığı hedefi olsa, onu yapamasa dahi milletvekili veyahut üst düzey bir yönetici olur. Kendinize, sıfatlarınız ve şartlarınıza göre bir hedef koyun. Bunları gerçekleştirme adına çaba gösterin. Hedeflerinizin bazen bir bölümünü, bir yüzdesini gerçekleştirirsiniz. Hedefleriniz gerçekleşmediğinde bu sizlerin tamamen başarısız olduğunuz anlanıma gelmez. Bu hedefleri gerçekleştirirken, eğitiminize vermeniz gereken önemi azaltmamalısınız. Çünkü eğitim sizin öncelikli hedefiniz olmalıdır.  Sizler Milli Eğitim Müdürlüğümüz, belediyemiz, İl Gençlik Hizmetleri Spor Müdürlüğümüzün işbirliğinde gerçekleştirilen bir proje kapsamında zamanınızı verimli bir şekilde geçirme imkanı buldunuz. Dezavantajlı noktaları avantajlı hale getirdiniz. Bu güzel projede özellikle Mustafa Kan hocamızın bu anlamda gayretleri oldu. Kendisi ilimizde güzel projelerle buluşmamızı sağladı. Ben bu projede emeği geçen bütün paydaşlara teşekkür ediyorum.

ASKFBaşkan Yardımcısı Engin Toku, buluşmanın sonunda Belediye Başkanı Selim Yağcı'ya, üzerinde Osmanlı Arması bulunan plaket taktim etti.

GENÇLİĞE BAKIŞ PROJESİ HAKKINDA BİLGİ

      Bilecik Belediyesi, Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğinde geçtiğimiz yıl imzalanan ''Gençliğe Bakış Projesi'' Bilecik Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunun, İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı bütçesinden derneklere yardım yapılması hakkındaki yönerge ve İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı'nın 2014 yılı teklif  çağrısı kapsamında, Bilecik ili genelinde, dezavantajlı bölgelerden gelen 14-19 yaş arası seçilecek 24 gencin dezavantajlarını ortadar kaldırmak, toplumsal entegrasyonlarını sağlamak, sporla entegrasyonlarını sağlamak vb. faaliyetleri konu alan bir projedir. Proje faaliyetleri, proje takvimine göre devam etmektedir. Bu kapsamda proje merkezi kurulmuş olup, futbol takımı oluşturulmuş, ders takviyeleri verilmiş ve 17-19 Mayıs 2015 tarihelri arasında Samsun Fair Play Gezisi gerçekleştirilmiştir.

 

 

 

KARDEŞ BELEDİYE MİHALGAZİ'DEN BİLECİK'E ZİYARET

Eskişehir Mihalgazi İlçe Belediye Başkanı Zeynep Akgün, Belediye Başkanı Selim Yağcı'yı ziyaret etti.

Belediye Başkanı Selim Yağcı, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, Akgün'e teşekkür etti.

Bilecik ve Bilecik Belediyesi çalışmaları hakkında Akgün'e bilgi veren Belediye Başkanı Selim Yağcı, Bilecik Belediyesi ile Kardeş Belediye olan Mihalgazi Belediye'sini yakından takip ettiklerini kaydetti.

Belediye Başkanı Selim Yağcı, gerçekleştirilen ziyarette her iki kardeş şehir için yapılması gereken ve yapılan çalışmalar hakkında görüş alışverişlerinde bulunduklarını kaydetti.

Mihalgazi Belediye Başkanı Zeynep Akgün ise Belediye Başkanı Selim Yağcı'ya konukseverliğinden dolayı teşekkür etti.

Bilecik'in son dönemlerde büyük bir değişim ve gelişim içinde olduğuna vurgu yapan Akgün, Belediye Başkanı Selim Yağcı'ya bu çalışmalarından dolayı ayrıca teşekkür etti.

Belediye Başkanı Selim Yağcı, ziyaretin sonunda Akgün'e, üzerinde Osmanlı arması bulunan tablo ve Bilecik seramiğinden yapılmış kahve fincanı takımı hediye etti.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam