Bilecik Haberleri | Değişim Gazetesi Haber Sitesi
Şahin Hedeflerini Anlattı
Sosyal Medyada Paylaş
28 Ekim 2013
admin

Şahin Hedeflerini Anlattı

“Bilecik Belediye Başkanlığı için AK Partiye adaylık başvurumu yaptım. Bilecik ilinin öncelikle mevcut belediye başkanı sn Selim Yağcı’ya hizmetlerinden ötürü teşekkür ediyorum. Bilecik için iki dönem boyunca iyi hizmetler verdi. Kendisi saygı, sevgi duyduğum değerli bir siyasetçidir.

Doğaldır ki değişim bazen farklılıkları da beraberinde getirir. Bilecik için fark yaratmak, değer katmak için son günlerde basınımızda yazdığım Bilecik ve Osmaneli ile ilgili düşüncelerim yayınlandı. Bu düşüncelerim sonrası gelen olumlu tepkiler üzerine mevcut hizmet çizgisini daha da yukarıya taşımak için elimizi taşın altına koyma zamanımızın geldiğini düşündüm. Bunu yapmamız durumunda topluma karşı görevlerimizi yerine getirmemiş sayılacağımızı anladım ve bu düşüncelerimi gerçekleştirebilmek için AK Partiden Bilecik Belediye Başkanı adayı olmaya karar verdim.

Bu amaçla ben kendimi kısaca tanıtmak ve hedeflerim hakkında bilgi vermek isterim;

1-1956 Eskişehir doğumlu, Bilecik nüfusuna kayıtlı, evli ve bir çocuk babasıyım. İlk ve orta öğrenimimi Osmaneli’de, Liseyi Bilecik Ertuğrul Gazi Lisesi (Fen Bölümü) de tamamladım. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesini birincilikle bitirdim. Aynı üniversitede lisansüstü yaptım.1976 yılından bu yana iş hayatının içindeyim, Mali-İdari-Finans-Ticaret alanlarında çalıştım. Koç Grubunda 21 yıl üst düzey yöneticilik yaptım.2001 den bu yana Bilecik ilinde Yeminli Mali Müşavir olarak serbest çalışıyorum. YTTK’na göre Bağımsız Denetim yetkisine sahibim.

Uzun yıllar Osmaneli Spor, Söğüt Spor, Bilecik Bölge Karması ve Üniversite takımında futbol oynadım. Halen saha tenisinde senıorler turnuvalarına katılıyorum ve birincilik dahil derecelerim var.9 yıl Osmaneli Spor Kulübü Başkanlığı yaptım. Bu yöneticiliğim sırasında halı saha,4 katlı tesis, Sakarya nehri kıyısına sosyal tesis, saha aydınlatmaları ve çimlendirilmesi gibi tesisler yapılmasını ekip çalışmasıyla sağladım. Başkanlığını yaptığım bu dönemde Osmaneli Spor 9 yılda 8 kez şampiyon oldu. Voleybol erkek ve kız takımları profesyonel ligde yer aldı, alt yapıda fark yarattık. Sporun her branşına meraklıyım ve yönetirim.

Bilecik ekonomisinin can damarı olan 1.OSB, 2.OSB de denetim ve danışmanlık görevini yapıyorum. Yine Bozüyük OSB ve ilçelerimizin OSB de aynı görevleri yapıyorum. Bilecik Ticaret Odası ve BİSAD gibi sanayi ve ticaret kuruluşları ile ilgiliyim. İlimizin tüm sanayi bilgilerine ve sorunlarına hakimim. Yine YMM görevim nedeniyle vergi sıralamasında ilk 10 a giren şirketlerin çoğunun yönetim ve vergi danışmanlığını yapıyorum. YMM’liğim boyunca 40 civarında arkadaşı SMMM olarak yetiştirdim ve belge almalarını sağladım. Üniversite ve iş dünyası ile çok yakın işbirliği içersinde çalışmalarıma devam ediyorum.

2-Siyasi hedeflerim: İki dönem Bilecik Belediye Başkanı olup 2023 YILINDA 200.000 KİŞİNİN YAŞADIĞI GELİŞMİŞ, TARİH VE KÜLTÜR KENTİ YARATMAK. Eğitimde, mesleğimde, iş ve spor hayatımda hep ilklerde yer aldım, fark yarattım. Siyasette de fark yaratacağımı biliyorum ve bu farkı yaratmak, hizmet etmek anlamında siyasette yer alma kararı verdim. Gelecekte Bilecik siyasi hayatında da ayrı bir değer ve fark yaratacağımı belirtmek isterim. Ben bunu yapacak güce ve bilgiye sahibim. Gün benim için sabah namazında başlar yatsı namazında sona erer. Her kesime yakın her kesimi kucaklayan asla ayırım yapmayan dünya görüşümle Bilecik için birlik ve beraberlik içinde olup “2023 YILINDA 200.000 KİŞİNİN YAŞADIĞI GELİŞMİŞ, TARİH VE KÜLTÜR KENTİ YARATMAK” hedefine ulaşacağımıza inanıyorum. Ben bu farkı ekip çalışmasını öne çıkaran anlayışımla yaratırım. Ben hiç hafta kutlamasının altına fotoğrafımı ve ismimi koymayacağım. Her faaliyetimizin altında, her kutlama panomuzda sadece “BİLECİK BELEDİYESİ” olacak. Önemli olan hep birlikte ekip çalışmasıyla bunu gerçekleştirmektir, benim yapacağım liderlik ve organizasyondur.

Bilecik için geliştirdiğimiz projeleri detayları ile Allah nasip ettiğinde AK PARTİ BİLECİK BELEDİYE BAŞKAN ADAYI olarak açıklayacağım, Tüm adaylara başarılar dilerken Bilecik iline hizmeti geçmiş her siyasetçiye ve kişiye Allah razı olsu der, hakkımızda ve Bilecik için hayırlı olanı nasip etmesini Allah’tan dilerim.

Saygılarımla.”

Bir Yorum Bırak

*

code

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Bursa Web Tasarım