• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“Saldırı Camiamızı Derinden Yaralamıştır”

“Saldırı Camiamızı Derinden Yaralamıştır”

 

“17.03.2013 Tarihinde Dodurga Belde Sahasında oynanmakta olan Dodurgaspor – Osmanelispor müsabakasının 65.dakikasında; rakip oyuncuya küfreden Dodurgasporlu oyuncuya müsabakayı yöneten Ulusal Hakemi Barış Yavaş kırmızı kartını göstermiştir. Kırmızı kart gören oyuncu müsabaka hakemine yumruk vurmuş ve hakemimizin yaralanmasına sebebiyet vermiştir. Yaşanan bu olay sonrasında hakem müsabakayı tatil etmiş ve eylemi gerçekleştiren oyuncudan şikayetçi olmuştur. Daha sonra tedavisini yaptırmak üzere Bozüyük Devlet Hastanesi Acil Polikliniğine gelerek tedavisine başlanmıştır.

Hakemimize yapılan bu menfur saldırı sebebiyle geçmiş olsun dileklerimizle acil şifalar diliyoruz.

İlimizde sportif faaliyetlerin gerçekleşmesinde çok önemli katkıları bulunan ve özveri ile görevlerini yapan Hakem arkadaşlarımızın böyle bir eyleme maruz kalması camiamızı derinden yaralamıştır.

Spor’un barış, kardeşlik ve dostluk olduğunu, bu tür çağ dışı davranışların sporun gerçek amacına gölge düşürdüğünü hatırlatmak isteriz. Bu tarz eylemlerde bulunan kişilerin de sporun, içersinde olmalarını hem Bilecik hem de Türk sporu adına bir talihsizlik olarak görüyoruz.

Hakem hataları geçmişte de görüleceği üzere, futbolun en büyük organizasyonlarında da yaşanmaktadır. Bu hatalar asla kasıt taşımamakta ve tıpkı oyuncu, antrenör, teknik direktör ve yöneticilerin yaptıkları gibi, insani yanılgıları, anlık değerlendirme yanlışlıklarını içermektedir. Ancak bunlardan farklı anlamlar çıkarılmasının, art niyet aranmasının doğru bir sportif yaklaşım olmadığını da vurgulamak isteriz.

       Öncelikli olarak kulüplerin bünyesinde idareci veya sporcu olarak yer alan kişilerin kendilerini sorgulayarak, futbolun büyük topluluklara hitap ettiğini, örnek davranışlar sergilemek gerektiğinin bilincinde olmaları gerekmektedir. Futbolun sadece bir oyun olduğunun, yenilmenin de yenmek kadar doğal bir sonuç olduğunun katılımcılar ve izleyenler tarafından bilinmesi gerekir. Böyle olduğu takdirde seyir zevkinin ve futbola katılımın artacağı şüphesizdir.

  Bu güne kadar birçok konuda iyi niyetli davranışlarımızın ve yaklaşımlarımızın doğru anlaşılmadığı ve kabul görmediği kanaatindeyiz. Bundan sonraki süreçte tüm Hakem ve Gözlemcilerimizin kendilerine kanunlarla ve talimatlarla verilen yetkilerini eksiksiz olarak kullanacağını özellikle belirtmek isteriz.

     Yaşanan bu olayın yargıya intikal ettiğini ve sorumlularının Yüce Türk adaleti önünde hesap vereceklerini spor kamuoyu ile paylaşıyoruz.

Spor ailesinin bir organı olan; Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Bilecik Şubesi olarak yaşanan bu olayı şiddetle kınıyoruz ve bu tarz olayların bir daha yaşanmamasını diliyoruz.

Unutulmamalıdır ki; hiçbir puan, hiçbir galibiyet ve hiçbir şampiyonluk insan sağlığından daha değerli değildir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam