ŞAMPİYON BAYIRKÖYSPOR’A ”BAL LİGİ” MÜJDESİ

ŞAMPİYON BAYIRKÖYSPOR’A ”BAL LİGİ” MÜJDESİ

Bilecik Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Nusret Tosun, Bilecik 1. Amatör Lig birincisi Bayırköyspor’un da direkt BAL Ligi’ne  çıkacağını açıkladı.

Küme düşme uygulamasını bu yıl için kaldırıldığını vurgulayan Tosun, ”Bilindiği gibi TFF Yönetim Kurulumuz, 2019-2020 sezonunda Covid-19 nedeniyle maçları durdurulan Bölgesel Amatör Lig ile ilgili olarak 11 grubun birincisi ile grup birincileriyle 3 puan aralığında olan 9 takımın TFF 3. Ligine alınmasına karar vermiştir. BAL ile ilgili alınan diğer kararlar ise, 2019 – 2020 Sezonunda BAL’dan AFDK kararı ile bir alt lige düşürülen 4 takım hariç hiçbir takıma küme düşme uygulaması yapılmayacaktır. 2019-2020 sezonu BAL statüsündeki hükümlere uygun olarak BAL takımları ile baraj müsabakası oynama hakkı elde eden yerel lig takımları arasında baraj müsabakası oynamayacaktır. BAL takımları BAL’da kalmaya devam edecek, yerel lig takımları da direkt BAL’a çıkacaklardır.” ifadelerine yer verdi.
81 ilimizdeki en üst yerel liglerden BAL’a yükselme ile ilgili olarak ligleri yarım kalan en üst yerel liglerle ilgili illerin statülerine göre belirlenen esaslar ve bu esaslar doğrultusunda yerel ligden BAL’a çıkacak takım sayıları ve takım isimleri bulunmaktadır.
Buna göre ilimiz Bilecik 1. Amatör Lig lideri Bayırköyspor gelecek sezon BAL’da mücadele edecek. Bayırköyspor’a gelecek sezon BAL’da başarılar dilerim.” görüşlerini aktardı.

Bayırköy Belediye Başkanı Mustafa Yaman da yaptığı açıklamada, inancın, azmin, birlik ve beraberliğin sonucunun ortaya çıktığını kaydederek, ”Bilecik 1. Amatör ligini lider bitiren Bayırköyspor’umuz Bugün federasyonumuzun açıklamasıyla hem Bilecik il şampiyonluğu olmanın gururunu hemde önümüzdeki sezon ilimizi Vitraspor kulübümüzle birlikte Bölgesel Amatör Ligde temsil etmenin gururunu yaşayacak Mütevazı bütçelerle çıktığımız bu yolda yüreklerini ortaya koyan futbolcu kardeşlerime teknik direktörümüz Hasan Kol kardeşimize kulüp başkanımız Okan Kızmaz kardeşime Belediye sorumlularımız Yaşar Kayadelen ve Serhat Pala ya ve takımını hiçbir zaman yalnız bırakmayıp centilmence destekleyen büyük taraftarımıza teşekkürlerimi sunuyorum.” ifadesini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam