• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ŞAMPİYON GALATASARAY

ŞAMPİYON GALATASARAY

 

Türkiye futbol ligi istem dışı da olsa, play of denilen oyunun herkesin yeni tanıdığı sistemde dünya derbisi hatta yüzyılın finaliyle tamamlandı.

Ülkemiz son haftada her şeyi unutmuş bu finale kilitlendi. Ve böyle de oldu. Müthiş mücadele sonunda kamuoyunu rahatlatan süper ligi birinci bitiren Galatasaray’ın şampiyonluğu ile sona erdi. Ama şampiyonluk, saha içi ve dışı olayların gölgesinde kaldı. Fenerbahçe Spor Kulübü bu çalkantılardan  çıkıp finale kadar gelmesini başarı görmeliyken kaybetmenin de erdemlik olduğunu bilmeliydi. Zaten gerekli koruma federasyon spor kulüpleri, tahkim kurulları kararlarıyla yapıldı. Belki bu kulüp Fenerbahçe olmasaydı 2. Yarıyı bile göremeyecekti. Tabi ki son söz yargının.

Daha önceki yazılarımızda demiştik, süreç uzadıkça gerilimin artacağını, şahısların cezalandırılması gerektiğini, F.B.  kulübümüzün, kulüp olarak bu sürecin dışında bırakılması gerektiğini yazmıştık. Oldu, ama çok geç oldu. Yaralanan F.B. hem dışarıda, hem içeride bu süreçten maddi manevi büyük yara aldı ve almaya ne yazık ki devam edecek.

Maçın sonunda F.B. olduğuna inanmadığım terör olayları hiç yakışmadı. Ve tarihe gölge düşürdü. Tek teselli can kaybı olmaması.

Şampiyon kupaya da zor uzandı. Maç bitti, ortada kupa var verilemiyor. Rezalet !!

Ülkemiz ne yazık ki entrikalarla dolu. Futbol federasyonunun ne olduğunu bilmeyen yeni federasyon yönetimi, T.C. Başbakanı olmasa kupayı kargoyla yollayalım diyecek.

Güvenlik yok diyorlar, veremeyiz diyorlar. Başbakanı yatağından kaldırıyoruz, bir telefonla 10 dk. İçinde oluyor, hani güvenlik yoktu, hani verilemezdi? Çok ayıp, federasyon sınıfta kaldı.

Mum ışığında tek şampiyonluğu sanırım G.S. almıştır.

Sonuç olarak; Müthiş mücadele, iki güzide kulüp oyuncuları görevlerini okumadıkları, ilk defa oynadıkları başkalarının yazdığı senaryoyu alınlarının akıyla tamamladılar.

Teşekkürler G.S. Teşekkürler F.B.

Şimdi bu iki büyük kulübümüz ve futbol camiamız el birliği ile her şeyi unutup Avrupa’da başarılara yelken açmalı ve yeni heyecanları birlikte yaşamalılar. Avrupa’da yolunuz açık olsun.

HERŞEYE RAĞMEN HAK ETTİN GALATASARAY

Saygılarımla..

İsmail CİNOĞLU

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam