Bilecik Haberleri | Değişim Gazetesi Haber Sitesi
ŞAMPİYON KUPASINI FUTBOL İL TEMSİLCİSİ TOKU’DAN ALDI
Sosyal Medyada Paylaş
26 Aralık 2015
admin

ŞAMPİYON KUPASINI FUTBOL İL TEMSİLCİSİ TOKU’DAN ALDI

CANER ALKAN – Bozüyük İdman Yurdu, Bozüyük’ün en köklü kulüplerinden olmasına rağmen uzun süredir faal değildi. Eylül ayından beri çeşitli branşlarda ve yaş kategorilerinde önemli atılımlar yaparak tekrar faal duruma geçen kulüp ilk kupasını erken aldı. İlk defa katıldığı U-17 Gençler Ligi’nde, ligin bitmesine 1 hafta kala şampiyon olan Bozüyük İdman Yurdu gelecek için umut vaat etti.

Bozüyük İdman Yurdu’nun şampiyonluğu garantileyerek çıktığı ligin son maçı olan Güneş spor maçına ligin genelinde olduğu gibi hızlı başladı. Dakikalar 10’u gösterdiğinde Bozüyük İdman Yurdu, kendi kalesine attıkları gol ile 1-0 geriye düştü. Golden sonra oyuna ağırlığını koyan Bozüyük İdman Yurdu dakika 37’de skorda dengeyi kurdu ve maçı 1-1’e getirdi. İlk yarı bu şekilde sona erdi.

İkinci yarıya hızlı bir şekilde başlayan Bozüyük İdman Yurdu, 15 dakika kurduğu baskı sonucu 60. Dakikada skoru 1-2’te getirdi. Karşılaşmanın kalan süresinde zorlanmayan Bozüyük İdman Yurdu 75. Dakikada skoru 1-3 yaptı ve maç bu şekilde sona erdi.

Maçtan sonra kupa merasimi düzenlenirken oyuncuların sevinçleri görülmeye değerdi. Kupalarını Futbol İl Temsilcisi Engin Toku’dan alan gençler sahanın ortasında kupa kaldırarak büyük coşku yaşadılar.

Karşılaşmayı izlemeye gelenler arasında Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Buğra Levent, Futbol İl Temsilcisi Engin Toku, Bozüyük Halk Eğitim Merkezi Müdürü Rıdvan Güner de yer aldılar.

 

 

 

Bir Yorum Bırak

*

code

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Bursa Web Tasarım