• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Şampiyon Yine Fem’den

Şampiyon Yine Fem’den

Sonuçların açıklanmasıyla birlikte Bilecik 1.si de belli oldu. LYS Bilecik 1.si Refik Arslan Öztürk Fen Lisesi ve FEM Dershanesi öğrencisi Fatih Yücel oldu. Yücel’in 14 farklı puan türünde Bilecik’te 1. olduğu öğrenildi.

Konuyla ilgili FEM Dershanesi Bilecik Şubesi’nde bir basın toplantısı düzenlendi. Burada konuşan Dershane Müdür Yardımcısı Mesut Ermiş şunları aktardı:

“19 yıldır Bilecik’in en başarılı dershanesi olma unvanını koruyan bu yılda açıklanan sonuçlara göre Bilecik eğitimine büyük katkı sağlayıp bu başarılarını devam ettiren FEM Dershanesi başarılarını sürdürmeye devam ediyor. Açıklanan LYS sonuçlarına göre LYS’de bireysel ve kitlesel başarılarla farkımızı ortaya koyduk. Dershane öğrencilerimizden Refik Arslan Öztürk Fen Lisesi öğrencisi Fatih Yücel, 14 farklı puan türünde Bilecik 1.si olarak büyük bir başarıya imza attılar. Ayrıca dershane öğrencilerimizden Yusuf Çelik, Erencan Altınçelik, İbrahim Altun, Alparslan Eker (MF) puan türünde, Muhammed İkbal Can, Aslıhan Çakmaker (TM) puan türünde, Ahmet Talha Arı da (TS) puan türlerinde Bilecik’te ilk 10 öğrenci arasına girmiş bulunmakta. Başarılı olan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyoruz. Emeği geçen başta aileler, okul öğretmenleri ve dershane öğretmenlerimize de teşekkür ederiz. 

Sınav sonuçları açıklandı. Bu süreçten sonra asıl önemli olan tercih dönemi. Adayların doğru tercih yapabilmeleri için mutlaka bir uzmandan yardım almaları gerekmekte. ÖSYM daha önce yapmış olduğu tercih takvimini değiştirdi. Bu da 8-18 Temmuz 2013 tarihlerine alındı. Bu da önemli bir gelişme. Adayların bu gelişmeleri takip etmesi lazım. 8-18 Temmuz tarihleri arasında dershanemiz Bilecik’teki tüm öğrencilere ücretsiz tercih danışma hizmeti verecek.

 

“İşin sırrı çok çalışmak”

 

Öğrenci Fatih Yücel de başarısını neye borçlu olduğu, nasıl çalıştığı, hangi okula gitmek istediği gibi konularda konuştu. Yücel, “dershane hocalarımız nasıl çalışacağımızı zaten söylediler. Biz de evde onları uyguladık. Dershaneye geldik burada da hocalarımızla birlikte çalışmalarımızı sürdürdük. Denemeler oldu burada onlara da girdik.

9’uncu sınıftan beri çalıştık. Sadece son sene değil, 10-11-12’de de çalıştık. Çok değil ama düzenli çalıştım.

Boğaziçi Elektrik-Elektronik Mühendisliği’ni düşünüyorum. Hocalarımızla görüştükten sonra karar vereceğiz buna. Ben henüz karar vermedim nereye gideceğime. Ben sadece çalışıyordum.

800’üncüydüm ben böyle beklemiyordum.

Başarmanın sırrı çalışmak, sınava girecek arkadaşlara çalışmalarını tavsiye ediyorum. Özellikle son sene çok sıkı tutmalarını tavsiye ediyorum.” dedi.

Fatih Yücel’in babası Avukat Metin Yücel de, oğullarının böyle bir başarı göstereceğini tahmin ettiklerini ve çok sevindiklerini ifade etti. Baba Yücel oğlu Fatih’in bu başarısını disiplinli çalışmaya borçlu olduğunu söyledi. Oğullarına hiçbir zaman “Oğlum ders çalış.” demediklerini aksine “Oğlum biraz ara ver, dinlen.” dediklerini söyledi. Başarıda katkısı olan herkese teşekkürlerini iletti. ZEYNEP KILBAHRİ

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam