“SANAYİLEŞME İLE BÜYÜME HEDEFİMİZE VARMAK İÇİN DURMADAN ÇALIŞIYORUZ”

“SANAYİLEŞME İLE BÜYÜME HEDEFİMİZE VARMAK İÇİN DURMADAN ÇALIŞIYORUZ”

Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin Tayraş A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Afşin’i ziyaret ederek Osmaneli’de ki sanayi sektörü hakkında istişarelerde bulundu.

Tayraş A.Ş.’nin Çevre Yönetim Sistemi için çok gerekli bir yatırım olduğuna değinen Başkan Şahin, “Osmaneli Belediyesi olarak sanayileşme ile büyümekhedefimize uygun olarak yatırımların hızla yükseldiğini görmek, yeni yatırımlarla sanayileşmede atılım yapmak için gece gündüz çaba sarfediyoruz” ifadelerine yer verdi.

“Osmaneli çok farklı ve çok gelişmiş bir kent olma yolunda hızla ilerliyor”

 Tayraş A.Ş.’nin makine montajlarına devam ettiğini dile getiren Başkan Şahin, “Bu yıl hizmete girmesi planlanan yatırım belediyemize de yol yapımında asfalt sağlayacak. İlçemizde istihdam yaratacak tesisler teknolojik yatırım olması nedeniyle üniversite mezunu nitelikli personel açısından da önemli bir yatırım. Değerli Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Afşin ve değerli yöneticilere ilçemize böyle bir yatırım kazandırdıkları için teşekkür ediyoruz. Osmaneli, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın destekleri, Bakanlarımızın, Milletvekilimiz Selim Yağcı, İl Başkanımız Fikret Karabıyık, Meclis üyelerimizin çabalarıyla,Valimiz Bilal Şentürk ve Kaymakamımız Naif Yavuz’un ilgileriyle sanayileşme hedeflerimizi gerçekleştiriyoruz. Osmaneli, aldığı büyük yatırımlarla hızlı yükselişini ve büyüme sürecini arttırarak devam ettirecek.Birlik ve beraberlik içinde Osmaneli çok farklı ve çok gelişmiş bir kent olma yolunda hızla ilerliyor”dedi.

Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin’in gerçekleştirdiği ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren  Tayraş A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Afşin teşekkürlerini iletti. Kısaca şirketin kurulma amacı ve yapısından bahseden Afşin, “Tayraş 21 Aralık 2009 tarihinde Brüksel’de gerçekleştirilen Avrupa Birliği Hükümetler arası Katılım Konferansı’nın 8’inci toplantısında Türkiye adına Çevre Faslının açılması ile başlayan süreçte, ülkemizde Avrupa müktesebatına uygun olarak kullanılmış madeni yağlardan baz yağ üretecek nitelikte, gelişmiş ülkelerdeki örneklerine uygun, ileri teknolojilerin kullanıldığı bir atık madeni yağ rafinerisinin kurulmasına ilişkin projenin geliştirilmesi amacı ile kurulmuştur. Tayraş bu amacı gerçekleştirmek üzere çevre faslının açıldığı günden itibaren Avrupa’da ve dünyada en gelişmiş teknolojiye, işleme kapasitesine ve yaygın toplama ağına sahip rafinerilerle işbirliği içerisindedir. Tayraş atık yağların toplanması, taşınması depolanması, rejenerasyona tabi tutularak yüksek değerde dönüştürülerek baz yağlara dönüştürülmesi ve bu şekilde doğal kaynakların ekonomik kullanımının sağlanmasına katkıda bulunmak hedefini yerine getirmek amacı ile tüm faaliyetlerinde kanunlarla belirlenen düzenlemelere uygun hareket etmek, insanlara ve hizmet sunulan işletmelere zarar vermemek, kaza yapmamak, çevreyi kirletmemek, atık yağların çevreye verdiği zararları en düşük seviyeye indirmek ilkelerinden ayrılmamayı iş ahlakı etiği çerçevesinde kendine ilke olarak benimsemiştir”  şeklinde konuştu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam